فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

شماری از پناهجویان افغان هفته آینده از آلمان اخراج خواهند شد

رادیو امید | 11:52 - 19.10.2017

با وجود افزایش جنگ و ناامنی و حملات پی هم انتحاری در افغانستان ،اروپایی ها از جمله آلمان بدون توجه به وضعیت داخل افغانستان و نادیده گرفتن کنوانسیون های بین المللی حقوق بشر ،پناهجویان افغان را که به اروپا پناه برده اند اخراج می کنند.

خبرگزاری آلمان (دی پی آ) گزارش داده است که هفته آینده به تاریخ ۲۴ اکتوبر پرواز بعدی پناهجویان رد شده افغان از آلمان صورت می‌گیرد. گفته شده است که این هواپیمای پناهجویان اخراجی از میدان هوایی لایپزیگ هاله پرواز می‌کند.

شورای مهاجرت بایرن، فعالان افغان و نیز وکیل مدافع یک پناهجویی که اخراج می شود، روز چهارشنبه تایید کردند که پرواز بعدی پناهجویان اخراجی برای تاریخ ۲۴ اکتوبر برنامه ریزی شده است.

وزارت داخله آلمان در باره جزئیات این اخراج ها چیزی نگفته است. این وزارت معمولاَ پیش از اخراج پناهجویان جزئیات نمی‌دهد. یولیانه ناگل یک نماینده حزب چپ آلمان در ایالت زاکسن به خبرگزاری آلمان گفته است که در لایپزیگ در حال حاضر آمادگی برای یک برنامه اعتراضی علیه این اخراج پناهجویان در جریان است.

وکیل مدافع یک پناهجو روز چهارشنبه گفته است که موکل او صبح در اقامتگاهش در بایرن دستگر شده است. براساس اظهارات فعالان، دو پناهجوی افغان دیگر در بایرن از مدت ها به این سو در توقیفگاه اخراج به سر می برند.

تاهنوز روشن نیست که چه تعداد پناهجو در این پرواز به کابل فرستاده می شوند.

حکومت آلمان فدرال اخراج پناهجویان رد شده افغان را در ماه دسامبر سال گذشته شروع کرد. اما بعد از یک حمله مرگبار در پیش روی سفارت آلمان در کابل در اواخر ماه می، این اخراج ها متوقف شد.

حکومت آلمان بعد از یک بررسی وضعیت افغانستان، تصمیم گرفت که پناهجویان مجرم، آنهایی که خطرناک پنداشته می شوند و آنهایی که در تثبیت هویت همکاری نمی کنند، در آینده نیز به افغانستان اخراج می شوند. به همین ترتیب در اواسط ما سپتامبر هشت پناهجوی رد شده افغان از بایرن، نوردراین وستفالن و هامبورگ به کابل فرستاده شدند.

به دلیل وضعیت بسیار بد امنیتی در افغانستان، اخراج پناهجویان افغان مورد جنجال است.  جمعاً از ماه دسامبر ۲۰۱۶ به این سو، در شش پرواز ۱۱۴ پناهجو به کابل فرستاده شده اند.

کلید واژه ها