فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

شرایط الحاق خانواده برای کسانی که اقامت یکساله در آلمان دارند

رادیو امید | 12:23 - 01.08.2018

از اول ماه آگوست (10 مرداد) 1000 نفر در ماه، میتوانند به خانواده شان در آلمان بپیوندند اما تحت شرایط خاص.

 

این روند در سالهای قبل اینگونه بود که، کسانی که اقامت 1 ساله یا 3 ساله میگرفتند میتوانستند همسر یا فرزندان زیر 18 ساله شان را به آلمان ببرند؛ الان نیز اینگونه می باشد

ولی نکته قابل توجه این است که، این افراد در آلمان جواب رد نگرفته باشند. حتی کسانی که اقامت یکساله گرفته اند نیز تحت شرایط خاص و ویژه (شرایط انسان دوستانه) میتوانند این تقاضا را بدهند

یکی از شرایط انساندوستانه این می باشد که خانواده برای مدت زیاد مثلا 2 سال از هم دور باشند(از زمانی که طرف متقاضی در آلمان می باشد). زمان بودن شما در آلمان میتواند قبل از دادن پناهندگی نیز باشد البته با ارائه برگه هایی که وجود شما در آلمان را اثبات کند؛ زیرا سالهای 2015 و 2016 سالهای شلوغ پناهندگی در آلمان بود و بیشتر انسانها در صف دادن تقاضای پناهندگی بودند.

یکی دیگر از شرایط انساندوستانه، بچه های زیر 18 سال می باشند که میتوانند پدر و مادرشان را به آلمان ببرند، در این مورد هرچه سن فرزند کوچک باشد، بهتر خواهد بود.

در مورد آوردن همسر این نکته مهم است که ازدواج قبل از فرار از کشورتان صورت گرفته باشد.

همچنین مریضی حاد با ارائه برگه های پزشکی  با ترجمه و معلولیت نیز میتواند مؤثر باشد.  

نکته مهم در الحاق خانواده این است که فرد متقاضی در آلمان چقدر در آلمان ادغام شده، آیا کار دارد؟ آیا خانه دارد؟ آیا زبان آلمانی را میتواند حرف بزند؟ این شرایط در این روند، کمک بزرگی را خواهد کرد. بلد بودن زبان در مورد افرادی که میخواهند به خانواده خود در آلمان ملحق شوند نیز بی تاثیر نخواهد بود.

 

 

کلید واژه ها