فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

سیلویو برلوسکونی: پناهجویان مانند بمب در حال انفجار هستند

رادیو امید | 13:06 - 06.02.2018

 سیلویو برلوسکونی نخست وزیر پیشین ایتالیا در یک مصاحبه تلویزیونی پناهجویان را به بمب اجتماعی تشبیه کرد و گفت، این بمب در حال انفجار است.

بعد از حمله نژادپرستانه بر پناهجویان افریقایی در ایتالیا، احزاب این کشور در مبارزات انتخاباتی مساله مهاجرت را هرچه بیشتر دامن می زنند.

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر پیشین ایتالیا و رهبر حزب “فورزا ایتالیا”، مهاجرین را “بمب های اجتماعی” خواند که “هرزمانی آماده انفجار اند.”

او شب دوشنبه با این اظهارات در یک مصاحبه تلویزیونی افزود که در زمان حکومت “چپی ها” بیش از ۶۰۰ هزار پناهجو به ایتالیا آمده اند.

روز شنبه یک مرد ۲۸ساله سوار بر یک موتر، به سوی پناهجویان شلیک کرد و شش افریقایی را زخمی کرد. مارکو مینیتی وزیر داخله ایتالیا در این باره گفت که این حمله انگیزه نژادپرستانه داشته است.

شخص مظنون که دست گیر و زندانی شد، با افراطی های راستگرا ارتباط داشته است و بازرس ها در خانه ای که با والدین اش زندگی می کند، از جمله بیرق های صلیب شکسته (سمبول نازی ها) و نیز یک جلد کتاب “نبرد من” از هیتلر را یافته اند.

برلوسکونی به روز دوشنبه در باره این حادثه گفت که این عمل انگیزه سیاسی نداشته است، بلک فقط یک شخص بیمار می تواند چنین عملی را مرتکب شود.

نخست وزیر پیشین با حزبش “فورزا ایتالیا”، در مبارزات انتخاباتی با لیگ عوام گرایی دست راستی ائتلاف کرده است. حالا این گروه های دست راستی، از چنین حوادثی برای به دست آوردن رای بیشتر در انتخابات سوءاستفاده می کنند.

ماتئو سالوینی از حزب ضد مهاجر “لیگ شمال” به روز دوشنبه گفت که “مهاجرت کنترول نشده چنین هرج و مرج، خشم و برخوردهای اجتماعی را به وجود می آورد.

ایتالیا در چهارم مارچ یک پارلمان جدید را انتخاب می کند. براساس نظر سنجی ها ائتلاف برلوسکونی و سالونی در جلو قرار دارند.

کلید واژه ها