فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

سیاست سختگیرانه جدید پناهندگی در ایالت بایرن آلمان اعلام شد

رادیو امید | 09:48 - 07.06.2018

طرح برخورد با مسئله پناهجویان از سوی دولت ایالت آزاد بایرن در آلمان به تصویب رسید. مارکوس زودر، نخست‌وزیر این ایالت از حزب سوسیال مسیحی، گفته است که هدف از تصویب این طرح «تسریع در اجرای سیاست پناهندگی» و جلوگیری از طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده‌ها و حل مسائلی در این رابطه است.

زودر گفت که ایالت مستقل بایرن می‌خواهد نشان دهد که حاکمیت قانون در اینجا به بهترین صورت عمل می‌کند و «در آلمان در این زمینه پیشتاز» است.

نخست‌وزیر ایالت آزاد بایرن افزود: «کسی که نیازمند حفاظت نیست، باید کشور ما را هر چه سریع‌تر ترک کند.»

او گفت به همین دلیل در آینده اردوگاه‌های مشترکی با دیگر ایالت‌های آلمان و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا احداث خواهد شد و حتی هواپیماهای چارتر برای بازگرداندن پناهجویانی که درخواست‌شان رد شده، تهیه خواهد شد.

بر اساس این طرح قرار است موارد زیر اجرایی گردد:

  افزایش قابل توجه ظرفیت قرارگاه‌ها برای بازگرداندن پناهجویان ردشده که هم‌اکنون ظرفیتی بالغ بر ۱۳۱ نفر را دارند.

  تا سال ۲۰۲۲ در شهر پاسائو یک زندان موقت تازه احداث می‌گردد که تا ۲۰۰ پناهجو بازگشتی را در خود اسکان خواهد داد. علاوه بر آن حیاط این زندان موقت می‌تواند ۱۵۰ نفر را  نیز در خود جای دهد.

  بودجه‌ای بالغ بر ۵۰۰هزار یورو برای کمک به پناهجویانی در نظر گرفته شده است که مایل‌اند داوطلبانه در چهارچوب «برنامه بازگشت» به کشورشان بازگردند.

  متقاضیان پناهندگی به فوریت به جای دریافت هزینه زندگی به صورت نقدی، «تا جایی که قانون اجازه بدهد و امکان‌پذیر باشد»، به صورت جنسی کمک‌های اجتماعی خود را دریافت خواهند کرد.

  برای متقاضیان پناهندگی و آن‌دسته از پناهجویانی که اقامت موقت «تحمل» را دریافت می‌کنند، در حال حاضر ۳۰۰۰ فرصت‌ کاری عام‌المنفعه وجود دارد. قرار است که  ۵۰۰۰ فرصت کاری دیگر نیز به آن افزوده شود.

  مراکزی که در این ایالت تاکنون درخواست اولیه پناهجویان را ثبت می‌کردند در شهرهای مانشینگ، سیرندورف، دگندورف، رگنسبورگ، بامبرگ، شواین‌فورت و دونائوورت، از این پس به مراکز آنکر (Anker) تغییر نام می‌دهند که اختصاری است برای سه واژه‌ی «ورود، تصمیم و بازگشت».

  در هر یک از این مراکز باید حداکثر از ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر اسکان داده و مدیریت آن به ایالت آزاد بایرن سپرده شود.

  دولت آزاد بایرن علاوه بر این یک واحد پلیس مرزی را تشکیل خواهد داد. در شهر پاسائو یک معاونت جدید پلیس ایجاد می‌شود که وظیفه آن حفاظت از خطوط مرزی ۳۰ کیلومتری مشترک با جمهوری چک و اتریش است. این واحد قرار است تا سال ۲۰۲۳ حدود ۱۰۰۰ نیروی پلیس را به خدمت گیرد.

کلید واژه ها