فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

سیاست دولت جدید آلمان در مورد پناهجویان اعلام شد

رادیو امید | 15:08 - 11.03.2018

 

در دولت آینده آلمان نام توماس دیمیزیر به چشم نمی خورد،به جای او هورست زهوفر از حزب سوسیال مسیحی قرار است در دولت جدید آلمان پست وزارت کشور را به عهده گیرد،آقای زهوفر از هم اکنون سیاست جدید خود در باره پناهجویان را اعلام کرده است.

وزیر کشور دولت آینده آلمان برنامه جدید خود را درباره پناهجویان اعلام کرد. گسترش نظارت ویدیویی در نقاط حساس و اخراج سریع‌تر پناهجویانی که تقاضای آنها رد شده، از جمله محورهای سیاست وزارت کشور اعلام شده است.

هورست زهوفر از حزب سوسیال مسیحی قرار است در دولت جدید آلمان پست وزارت کشور را به عهده گیرد. زهوفر در آستانه تشکیل رسمی کابینه و شروع به کار دولت جدید آلمان، برنامه خود را در زمینه سیاست‌های پناهندگی و همچنین مسائل امنیتی این کشور اعلام کرد.

روزنامه “بیلد ام‌زونتاگ” روزیکشنبه ۱۱ مارس (۲۰ اسفند) با وزیر کشور آینده آلمان مصاحبه کرده است. زهوفر در این مصاحبه، ایجاد یک دولت مقتدر در آلمان را برای تامین امنیت شهروندان ضروری خوانده است.

سیاست پناهندگی

هورست زهوفر درباره تدقیق سیاست پناهندگی آلمان و سیاست این کشور در مورد اخراج پناهجویانی که تقاضای پناهندگی‌شان رد شده گفته است که به عنوان نخستین گام در این عرصه، به محض آغاز رسمی کار دولت جدید، او با همه همکاران خود در وزارت کشور و نهادهای مربوطه تشکیل جلسه خواهد داد.

وزیر کشور دولت جدید آلمان گفت که بررسی هر چه سریع‌تر پرونده پناهندگی متقاضیان و اجرای قاطع‌تر اخراج پناهجویانی که تقاضای پناهندگی‌شان رد شده از رئوس سیاست پناهندگی در دولت جدید خواهد بود. او همچنین گفته است که دولت جدید آلمان در برابر پناهجویانی که مرتکب جرم شوند، کمترین گذشتی نخواهد داشت.

زهوفر در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه یادشده گفت: «شمار پناهجویانی که باید از آلمان اخراج شوند باید به شکل محسوسی افزایش یابد.»

وزیر کشور دولت جدید آلمان تاکید کرد که دولت به‌ویژه باید در مورد پناهجویانی که مرتکب جرم می‌شوند یا پناهجویانی که می‌توانند برای امنیت کشور خطرناک باشند، سریع و قاطعانه اقدام کند.

دولت مقتدر

هورست زهوفر تاکید کرد که آلمان یک کشور باز و لیبرال است و به همین منظور باید برای دفاع از شهروندان خود یک دولت مقتدر داشته باشد.

وزیر کشور دولت جدید آلمان به همین منظور، تجهیز تکنیکی بهتر پلیس این کشور را امری الزامی دانست. افزون بر آن، زهوفر بر گسترش پوشش نظارت ویدیویی در کشور نیز تاکید ورزید. او گفت، در همه‌ نقاط حساس کشور باید دوربین‌های ویدیویی نصب شود.

هورست زهوفر در گفت‌وگوی خود با روزنامه “بیلد ام‌زونتاگ” تاکید کرد که پس از شروع رسمی کار دولت آلمان بی‌درنگ برنامه‌‌های خود را در رابطه با پناهجویان و مسائل امنیتی به اجرا خواهد گذاشت.

کلید واژه ها