فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

سه فعال محیط زیست دیگر در ایران بازداشت شدند.

رادیو امید | 13:49 - 24.02.2018

سه فعال محیط زیستی دیگر از اعضای “موسسه حافظان طبیعت لاوردین” توسط یک نهاد امنیتی که به نظر می آید سپاه پاسداران باشد، در اواخر بهمن ماه در بندر لنگه بازداشت شده‌اند، اطلاعی از دلیل بازداشت و محل نگهداری این فعالان محیط زیست در دست نیست.

اطلاعات قابل بررسی نشان می دهد موسسه لاوردین با موسسه حیات وحش پارسیان که به تازگی ۷ تن از اعضای آن توسط سپاه پاسداران بازداشت شدند، برنامه‌های مشترک محیط زیستی داشته از نمونه این برنامه‌ها ساخت آبشخور و رصد کل‌ و بزهای کوهی بوده است.

وب سایت “موسسه حافظان طبیعت لاوردین” نیز با توجه به حذف اطلاعات تماس و بسیاری از مطالب منتشره قبلی عملا از فعالیت بازمانده است.

خبر بازداشت این سه نفر ، بدون ذکر هویت تصاویری از آنان منتشر شده است.

لازم به یادآوری است که، پیش از این فاطمه ذوالقدر، نماینده مجلس گفته بود مسئولیت بازداشت‌های اخیر فعالان محیط زیست در ایران بر عهده اطلاعات سپاه پاسداران بوده و این نهاد اقدام به دستگیری و بازجویی از این افراد کرده است.

پیش‌تر اطلاعات سپاه در اوایل بهمن ماه نیز تعدادی از فعالان محیط زیست در «موسسه حیات وحش میراث پارسیان» از جمله کاووس سیدامامی رییس این موسسه را بازداشت کرده بود.

سیدامامی تنها دو هفته بعد از دستگیری در زندان اوین تهران و در حالی که خبر دستگیری‌اش اعلان نشده بود، به طرز بسیار مشکوکی جان باخت. مقامات امنیتی و قضایی در ایران ادعا می‌کردند او خودکشی کرده است.در حالی که خبرهای کشتن وی با دارو در زندان بر ملا شد.

کلید واژه ها