فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

سه سال حبس برای دو تن از دختران انقلاب

رادیو امید | 09:59 - 29.03.2018

مریم شریعتمداری و نرگس حسینی، دو تن از دختران خیابان انقلاب، طی هفته های اخیر از سوی دادگاه انقلاب به حبس محکوم شده اند.

 

مریم شریعتمداری، یکی از دختران خیابان انقلاب که در زمان اعتراض با خشونت پلیس مجروح و بازداشت شده بود، به اتهام «تشویق به فساد ازطریق کشف حجاب» از سوی شعبه ۱۰۹۱ دادگاه کیفری دو استان تهران به یک سال حبس محکوم شده است.

مریم شریعتمداری، ۳۲ ساله، دانشجوی دانشگاه امیرکبیر، غروب روز جمعه چهارم اسفند ماه در اعتراض به حجاب اجباری به بالای یکی از صندوق‌های مخابرات خیابان انقلاب رفت و روسری سفیدش را در دست تکان داد دقایقی بعد مامور انتظامی پس از درگیری لفظی از پشت سر او را به پایین پرتاب کرد که در اثر این پرتاب شدید پای مریم آسیب شدید دید.

نرگس حسینی نیز «به اتهام تشویق مردم به فساد از طریق کشف حجاب» ، به ۲۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

۲۱ ماه از این حبس به مدت پنج سال تعلیق شده است.

نرگس حسینی ۳۲ ساله، اهل کاشان، دانشجوی فوق لیسانس علوم اجتماعی روز نهم دی ماه در حرکت اعتراضی در خیابان انقلاب روسری خود را از سر برداشت. او دقایقی پس از شروع اعتراضش از سوی پلیس بازداشت و به زندان قرچک ورامین منتقل شد. نرگس روز ۲۸ بهمن ماه با قرار وثیقه ۶۰ میلیون تومانی آزاد شد و روز پنجم اسفند ماه در دادسری فرهنگ و رسانه به سه اتهام عدم رعایت حجاب شرعی، تظاهر به عمل حرام و تشویق به فساد متهم شد.

لازم به یادآوری است که، رژیم، زنان را از یکی از حقوق ابتدایی و طبیعی که حق انتخاب نوع پوشش است محروم کرده است.

کلید واژه ها