فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

سفیر رژیم ایران در بریتانیا: خروج آمریکا از برجام یعنی پایان توافق

رادیو امید | 09:47 - 04.05.2018

 

رادیو امید: حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در بریتانیا، در مصاحبه تلویزیونی با سی‌ان‌ان به صراحت گفت که اگر آمریکا از برجام خارج شود بدین معناست که دیگر توافقی وجود ندارد.

بعیدی‌نژاد که روز چهارشنبه ۲ مه (۱۲ اردیبهشت) در لندن با کریستین امان‌پور گفت‌وگو می‌کرد درباره شرایطی که در صورت خروج آمریکا از برجام ممکن است پیش بیاید، گفت: «ممکن است غنی‌سازی اورانیوم از سر گرفته شود، ممکن است همکاری ما با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سایر فعالیت‌هایی که قرارش را گذاشته بودیم، قطع شود.»

این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای تصریح کرده که نتیجه چنین اتفاقی این خواهد بود که ایران در حقیقت آماده است که به وضعیت پیشین بازگردد.

اظهارات حمید بعیدی‌نژاد سفیر رژیم در بریتانیا در حالی است که جواد ظریف وزیر خارجه رژیم در شورای روابط خارجی آمریکا گفته بود: «ما برای مستثنا کردن یکدیگر و تبدیل شدن به قدرتمندترین در منطقه، منطقه را نابود کرده‌ایم. باید این روند را متوقف کنیم. به شما می‌گویم که ایران آماده این کار است»
هدف ظریف از بیان این سخنان این بود که بگوید ما میتوانیم کوتاه بیاییم و عملکردمان را تصحیح نماییم.

با این اضهارات متناقض از سوی کارگزاران رژیم ،میتوان دریافت که رژیم بر سر دوراهی انتخاب بد یا بدتر است و در حالیکه فقط ده روز به ضرب الاجل آمریکا باقی مانده، رهبر نظام که باید حرف آخر را بزند و موضع اصلی رژیم را در این رابطه روشن نماید همچنان سکوت اختیار کرده و نمیتواندبه دعواهای درونی نظامش پایان دهد،گویا که شرایط چنان حساس و خطرناک است که هر انتخابی که بشود راه برون رفت از بن بست را نخواهد یافت.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است تا روز ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) تصمیمش را درباره ادامه تعلیق تحریم‌ها علیه ایران یا از سرگیری آنها اعلام کند. این تصمیم دراصل نشان دهنده نظر نهایی ترامپ برای ماندن یا خروج از برجام خواهد بود.

کلید واژه ها