فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

سفر هیئت آمریکایی به ترکیه پیرامون تحریم علیه ایران

رادیو امید | 11:36 - 20.07.2018

 

یک هیئت آمریکایی به رهبری «مارشال بیلینگسلی» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در زمینه کمک های مالی به تروریسم در سفری رسمی فردا وارد آنکارا می شود.

بیلینگسلی احتمالا موضوع متقاعده کردن ترکیه جهت رعایت تحریم‌های که واشنگتن پس از خروج از توافق هسته ای با ایران در پی آن است، گفتگو کند.

پیش بینی می شود که هیئت آمریکایی با وزاری خزانه داری و مالی و همچنین امور خارجه ترکیه دیدار کنند.

تلاشهای مشترک دو کشور در مبارزه با منابع مالی تروریسم نیز از دیگر موضوعات گفتگوی طرفین خواهد بود.

گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هشتم مه جاری در یک نشست رسانه‌ای ضمن اعلام خروج این کشور از توافق‌نامه هسته‌ای ایران از اعمال «تحریم های اقتصادی بسیار قاطع» علیه این کشور خبر داد.

در چارچوب تحریمهای جدید آمریکا، دولت ترامپ تلاش دارد تا خرید نفت از ایران را به حداقل برساند. در این میان ترکیه از اصلی تری مشتریان نفت ایران به شمار می رود.

خرید گاز طبیعی از ایران در فهرست تحریم های اعمالی آمریکا علیه ایران قرار ندارد.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز پیشتر با اشاره به اینکه آنکارا تصمیمات آمريكا در مورد ایران را درست نمی داند گفته بود: اقدام یکجانبه ایالات متحده مبنی بر تحریم ایران و الزام کشورهای دیگر در تبعیت از تصمیم آمریکا، موضعی نادرست است.

وی همچنین اظهار داشت: رویکرد آمریکا که خواهان پیروی کشورهای دیگر از تصمیمات ایالات متحده است و همچنین منزوی کردن ایران و قرار دادن این کشور در بن بست درست نیست. این اقدام بسیار خطرناک بوده و از حیث امنیت منطقه نیز حائز اهمیت است. تصمیماتی که با فشارهای اسرائیل در قبال ایران گرفته می شوند، بی اساس بوده و اشتباه است.

کلید واژه ها