فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

سربازان میانمار قرآن هارا آتش زده اند

رادیو امید | 12:26 - 29.08.2018

 

سکوت جهانیان در خصوص جنایت ارتش میانمار کم کم شکسته می شوند،آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان متحدد تصریح کرده که سربازان میانمار قرآن هارا آتش می زنند.

دبیر کل سازمان ملل متحد، از کشورهای عضو شورای امنیت خواست به میانمار فشار بیاورند تا برای حل بحران انسانی مسلمانان روهینگیا در ولایت راخین همکاری کند.

به گزارش افق به نقل از آناتولی، «آنتونیو گوترش» وضعیت مسلمانان روهینگیا را «یکی از فجیع‌ترین بحران‌های انسانی و حقوق بشری جهان» دانست.

گوترش گفت: «از کشورهای عضو شورای امنیت می‌خواهم به دولت میانمار فشار بیاورند تا در این رابطه با سازمان ملل همکاری کرده و دسترسی کامل، سریع و مؤثر آژانس‌های سازمان ملل را به استان راخین فراهم کند.»

برای دریافت اخبار بیشتر به کانال تلگرام رادیوامید بپیوندید

دبیر کل سازمان ملل متحد گفت که دولت میانمار، به‌رغم درخواست‌های متعدد گروه‌های حقوق بشر این سازمان، از همکاری در این رابطه خودداری کرده است.

این در حالی است که سخنگوی دولت میانمار گزارش محققان سازمان ملل مبنی بر آن‌که کشتار مسلمانان روهینگیا معادل با نسل‌کشی است را رد کرده و آن را «اتهام‌هایی دروغین» خواند.

گوترش که مدتی پیش به پناهگاه مسلمانان روهینگیا در بنگلادش رفته بود، داستان‌های هولناکی که شنیده بود را بازگو کرده و گفت که برخی نیروهای ارتش میانمار اقدام به سوزاندن نسخه‌های قرآن در یکی از مساجد اقلیم راخین کردند.

وی ادامه داد: «مردی با گریه به من گفت که چطور پسرش را در برابر دیدگانش به ضرب گلوله کشتند. مادرش را نیز با خشونت به قتل رساندند و خانه‌اش را با خاک یکسان کردند. او در یک مسجد پناه گرفت و سربازان پیدایش کردند و به او آسیب رسانده و قرآن را آتش زدند.»

کلید واژه ها