فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

زلزله کرمان را لرزاند

رادیو امید | 11:07 - 01.12.2017

 زلزله‌ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر سحرگاه جمعه ۱۰ آذر مناطقی از استان کرمان را لرزاند. بنا بر اعلام مرکز لرزه‌نگاری ایران این زلزله حوالی ساعت شش بامداد به وقت ایران در عمق ده کیلومتری زمین و با فاصله ۳۷ کیلومتر از هجدک در شمال کرمان به وقوع پیوست.

هنوز از خسارات و تلفات احتمالی این زلزله گزارشی منتشر نشده است، اما خبرگزاری ایسنا به نقل از مقامات محلی می‌نویسد تنها تعدادی از منازل قدیمی در برخی از روستاها تخریب شده است.

سرپرست اورژانس کشور انتقال دستکم یک مجروح این زلزله به بیمارستان را تایید کرده است. در همین حال مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمان اعلام کرده دستکم ۴۲ نفر دیگر هم بر اثر وحشت از زمین لرزه و حین فرار مصدوم شده اند که به مراکز درمانی منتقل شده اند.

جمعیت هلال احمر نیز از اعزام تیم های ارزیابی و سگ های تجسس و همچنین هلی کوپتر امداد به مناطق زلزله زده خبر داده است. در برآوردهای اولیه تخریب دستکم ٣٠ باب منزل مسکونی تایید شده است. گزارش های منابع رسمی ایران حکایت از این دارند که این زلزله تلفات انسانی نداشته است.

مرکز هشدار سونامی اقیانوس آرام در آمریکا شدت زلزله هجدک را ۶.۳ ذکر کرده است.

به گزارش منابع رسانه‌ای ایران تاکنون ۱۸ پس‌لرزه قوی در هجدک، اطراف شهر راور و چند نقطه دیگر در همان محل روی داده که شدت بزرگترین آنها دو مورد به قدرت ۵.۵ ریشتر در هجدک و ۵.۱ در شهداد بوده است.

زلزله نخست هجدک در کرمان و برخی شهرستان‌های دیگر استان کرمان از جمله زرند و سیرجان نیز احساس شده است.

کلید واژه ها