فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

رژیم جمهوری اسلامی در حال اجرای مقدمات طرحهایی برای دور زدن تحریمها

رادیو امید | 10:12 - 12.10.2018

برپایه گزارش مفصلی که روزنامه بریتانیایی «فایننشال تایمز» منتشر کرده، ایران برای نجات اقتصادش، با زمان مسابقه می‌دهد؛ در همین راستا در پی ابتکار راه‌های جایگزین برای صادرات نفت است تا از تاثیر بحران پیش‌رو بکاهد.

 

 

این روزنامه بریتانیایی به نقل از منابع نزدیک به نظام ایران نوشت: «ایران می‌خواهد مذاکرات احتمالی آینده با آمریکا پس از آن باشد که توانسته تحریم‌ها را دور زند و در برابر آن‌ مقاومت کند؛ مساله‌ای که می‌تواند موضع تهران را در مذاکرات تقویت کند».

فایننشال تایمز نوشت که ایران «طرح‌هایی برای دور زدن تحریم‌های ایران دارد» و در این زمینه افزود: «از جمله این طرح‌ها، احیای نقش واسطه‌هاست که اقدام به خرید نفت به صورت محلی کرده و سپس با این پوشش که از بخش خصوصی ایران هستند، آن را در بازارهای جهانی عرضه می‌کنند».

این روزنامه افزود: «ایران بازار بورسی در سال 2012 تاسیس کرد که در آینده می‌تواند از آن برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کند».

روزنامه فایننشال تایمز به بابک زنجانی بازرگان ایرانی اشاره کرد که در حال حاضر با اتهام فساد، به اعدام محکوم شده است. از جمله اتهام‌های او، سوء استفاده مالی به مبلغ 2.8 میلیارد دلار است که تا کنون آن را به دولت باز نگردانده است. او این مبالغ را از راه فروش نفت خام ایران به مشتریانی از آسیا در دوره تحریم‌های پیشین به دست آورد؛ اقدامی که به نظر می‌رسد در چارچوب عملیات «دور زدن تحریم‌ها» صورت گرفت.

کلید واژه ها