فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

روند برسی تقاضای پناهندگی در آلمان طولانی تر می شود

رادیو امید | 16:46 - 04.09.2017

براساس گزارش رسانه ها بررسی تقاضاهای پناهندگی در اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی همواره طولانی تر می شود. بررسی تقاضاهای پناهندگی در سال جاری‌‌ در مقایسه با سال ۲۰۱۶ زمان بیشتر را در بر می گیرد.

بعد از دیدار انگلا مرکل صدراعظم آلمان با نخست وزیران ایالات در ماه سپتمبر سال ۲۰۱۵، یک زمان حد اوسط سه ماهه برای بررسی تقاضاهای پناهندگی در نظر گرفته شده بود.

چنانچه روزنامه های گروه رسانه فونکه آلمان امروز یکشنبه گزارش داده اند، در تابستان سال جاری ۲۰۱۷، بررسی یک تقاضای پناهندگی  تقریباً یک سال دوام کرده است.

این در حالی است که براساس این گزارش در سه ماه اول سال جاری، حد اوسط بررسی روی تقاضاهای پناهندگی حدود ۱۰ ماه طول کشیده است. اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی در سال  ۲۰۱۶ جمعاً برای بررسی یک تقاضای پناهندگی در حد اوسط به هفت ماه نیاز داشته است.

این رسانه ها این موضوع را به استناد از وزارت داخله آلمان بنا بردرخواست جناح حزب چپ آلمان در پارلمان فدرال گزارش داده اند.

در مورد تقاضاهای پناهندگی مهاجرین سوریه، خیلی سریع، در مدت هشت ماه تصمیم گرفته می شود. طولانی ترین زمان برای تصمیم گیری روی تقاضاهای پناهندگی مهاجرین از جمهوری دموکراتیک کانگو (۱۷ ماه)، فدراسیون روسیه (۱۶ ماه)، نایجریا (۱۵ ماه) است.

وزارت داخله آلمان در مورد طولانی بودن تصمیم گیری روی تقاضاهای پناهندگی چنین استدلال می کند که اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی در حال حاضر در موارد بسیار پیچیده تقاضاهای پناهندگی تصمیم می گیرد.

اولا یلپکه، سخنگوی جناح حزب چپ آلمان در پارلمان فدرال به روزنامه های گروه رسانه فونکه آلمان گفت که زمان بسیار طولانی بررسی تقاضا های پناهندگی برای پناهنده ها غیرقابل تحمل و برای ادغام زهر هست.

کلید واژه ها