فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

روحانی(عراقی تبار) مسلمان کانادایی، خواستار تشکیل خلافت اسلامی به رهبری داعش شد!

رادیو امید | 14:16 - 03.05.2018

مزین عبدل ادهم، روحانی مسلمان کانادایی و امام عراقی تبار که با حزب التحریر (از گروه های حامی داعش) مرتبط است، ۱۵ آوریل ۲۰۱۸ با انتشار پیامی ویدیویی در YouTube، چند دلیل برای تشکیل خلافت اسلامی را ذکر کرد.

 

او در این پیام ویدیویی به اهمیت تشکیل خلافت اسلامی برای اتحاد مسلمانان، تاکید کرد و دلایل اش را بر شمرد. در اینجا به بخشی از اظهارات مهم او اشاره می شود.

او در پیامش مدعی شد که جهان امروز را سیاستمدارانی اداره می کنند که به دنبال تحقق خواسته های خود هستند و فقط منافع دوستان خود را دنبال می کنند. او معتقد است که در حکومت اسلامی، قوانین به آنچه در قرآن و سنت مقرر شده محدود می شوند. به همین دلیل خلیفه یکی از مردم است و نه قانونگذار. بلکه همه از دستورات الله پیروی می کنند.

دلیل دوم از نظر او، گسترش عدالت و برابری در جامعه و تقسیم عادلانه ثروت ذکر شده است. او به هشتاد فرد ثروتمند جهان اشاره می کند که میزان ثروت شان بیشتر از ثروت نیمی از مردم جهان می باشد. در حالی که در خلافت اسلامی، همه صاحب خانه هستند و از رفاه یکسان برخوردار می باشند.

دلیل سوم، گسترش اخلاقیات در جامعه ذکر شده است. در خلافت اسلامی، انسان بر اساس دستورات خداوند هدایت می شود. به همین دلیل اخلاقیات حاکم بر جامعه هرگز تغییر نمی کند.

ادهم می گوید که در خلافت اسلامی، همه کودکان به عنوان مسلمانانی خوب، مانند صلاح الدین ال عیوبی، تربیت می شوند. در این حکومت، مدارس و رسانه ها برای تربیت مسلمانان واقعی تلاش می کنند. او مدعی است که در حاکمیت اسلامی، مرزبندی بین کشورها و نژادپرستی جایگاهی ندارد.

کلید واژه ها