فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

رحمانی فضلی:”با کسانی که اقدام به کشف حجاب در خودرو می کنند طبق قانون برخورد شود.”

رادیو امید | 11:25 - 17.04.2018

عبدالرضا رحمانی فضلی اظهار کرد: “با کسانی که اقدام به کشف حجاب در خودرو، ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم و اقدامات از این قبیل که طبق قانون تخلف به شمار می‌روند، می‌کنند، باید به طور مناسب این موارد تخلف به آن‌ها تفهیم شده و طبق قانون برخورد شود”.

وزیر رژیم ایران گفت: “تعداد سازمان‌های مردم نهاد‌های فعال در حوزه عفاف و حجاب کم هستند که با توجه به این که مسئله حجاب مسئله‌ای اجتماعی است و باید از طریق اجتماعی به آن پاسخ دهیم لذا ارائه مجوز به سازمان‌های مردم‌نهاد متقاضی فعالیت در حوزه عفاف و حجاب تسهیل می‌شود هر چند تنها ارائه مجوز کافی نیست و باید نسبت به توانمند سازی و ایجاد گفتمان دقیق بین این “ان‌جی‌اوها” اقدام کرد”.

وزیر رژیم با تاکید بر لزوم حمایت جدی از تولید پوشاک ایرانی اسلامی، گفت: “شهرداری‌ها موظف خواهند بود که به این تولیدکنندگان در عرضه و فروش محصولاتشان در ارائه نمایشگاه‌ها تسهیلات ویژه در نظر بگیرند و این آمادگی وجود دارد که در صورت ارائه طرح مناسب با بررسی آن بتوانیم این مسیر را تسهیل کنیم”.

رحمانی فضلی لزوم توجه به پوشش‌های محلی و بومی بسیار ضروری دانست و افزود پوشش‌های محلی جلوه‌های زیبا از فرهنگ‌های مختلف در اقصی نقاط کشورمان به شمار می‌روند که باید استفاده از این پوشش‌های محلی را در استان‌ها مجددا احیا کنیم.

وی یادآور شد: “همگرایی و همکاری دستگاه‌ها در حوزه اجتماعی نسبت به گذشته بهتر شده و اقدامات دستگاه‌ها در این زمینه مشهود‌تر و قابل قبول‌تر است”.

وی از سازمان برنامه و بودجه خواست ردیف‌های بودجه تمامی دستگاه‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی را استخراج و بررسی کند.

رحمانی فضلی گفت: “سازمان برنامه و بودجه باید نسبت به هزینه کرد این بودجه‌ها در مسائل اجتماعی نظارت داشته و هر سه ماه گزارش از این هزینه کرده به سازمان امور اجتماعی ارائه کند”.

گفته های رحمانی فضلی در حالی است که، برای حل مشکلات معیشتی مردم بودجه وجود ندارد ولی برای ایجاد محدودیتها و آزار مردم، اقدام به اضافه کردن نهادهای آدم کش مفت خور می شود.

کلید واژه ها