فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

رئیس جمهور فرانسه خواستار احترام کشورهای اتحادیه اروپا به حقوق بشر شد

رادیو امید | 10:04 - 26.06.2018

 

موضوع پناهجویان در میان رهبران کشور های عضو اتحادیه اروپا هم چنان مورد بحث و تبادل نظر قرار دارد،باتوجه به بحران مهاجرت و ادامه هجوم پناهجویان و مهاجران به سوی اروپا سران اتحادیه هنوز نتوانسته اند به یک توافق جامع و همه جانبه در خصوص پناهجویان دست یابند.

رهبران فرانسه و آلمان روز یکشنبه خواستار دستیابی به توافق های چند جانبه بین شماری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد پذیرش پناهجویان شدند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در حالی در نشست غیررسمی شماری از رهبران اروپایی در بروکسل از توافق های چند جانبه سخن گفتند که اعضای اتحادیه اروپا تاکنون از اجماع در مورد نحوه مواجهه با موج ورود پناهجویان عاجز بودند.

در نشست روز یکشنبه بروکسل علاوه بر رهبران فرانسه و آلمان سران ۱۴ کشور دیگر اتحادیه اروپا نیز حضور داشتند.

همزمان با برگزاری این نشست غیررسمی کشورهای ایتالیا و مالت اعلام کردند که از پذیرش کشتی «لایف لاین» که حامل گروهی از پناهجویان است خودداری می کنند.

رئیس جمهوری فرانسه روز یکشنبه خواستار احترام کشورهای عضو اتحادیه اروپا به «ارزشهای اروپایی» از جمله «حقوق بشر» در زمینه پذیرش پناهجویان شد. امانوئل ماکرون همچنین بر «همبستگی» کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این مورد تاکید کرد.

در مقابل ایتالیا چند پیشنهاد از جمله ایجاد «مراکز حمایت بین المللی» برای پذیرش پناهجویان و افزایش کمک مالی به آن دسته از کشورهای آفریقایی را که با مهاجرت غیرقانونی مبارزه می کنند مطرح کرد.

ایتالیا در یکی از پیشنهادهای خود خواستار تحریم مالی کشورهایی شده است که از پذیرش پناهجویان خودداری می کنند.

کلید واژه ها