فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

دیداری بین ظریف و پمپئو در سنگاپور صورت نگرفته است

رادیو امید | 11:26 - 03.08.2018

در سنگاپور نشست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) از روز دوشنبه آغاز شده و وزیران امور خارجه ایران و آمریکا همزمان در این کشور به‌سر می‌برند. احتمال دیدار ظریف و پمپئو در حاشیه این اجلاس می‌رفت اما ظریف اعلام کرد چنین دیداری در برنامه نیست.

….

به‌ گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در حاشیه نشست آسه‌آن گفت: «هیچ برنامه‌ای برای دیدار با مایک پمپئو در حاشیه این اجلاس وجود ندارد و قرار نیست دیداری باشد.»

ظریف افزود: «دیدار با آمریکا کم نداشتیم، شاید دو سال بیشترین دیدار را با آمریکایی‌ها داشتیم، اما دولت کنونی نشان داده که به تعهدات خود پایبند نیست و دیدار برای دیدار معنا ندارد و آمریکایی‌ها باید نشان دهند که دیدارها به توافقی منجر می‌شود که این توافق‌ها رعایت می‌شود.»

لازم به یادآوری است که، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه ۳۰ ژوئیه / ۸ مرداد در یک نشست خبری در پاسخ به این پرسش که آیا مایل است با حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران دیدار کند، گفت: «من آماده‌ام با هر کسی دیدار کنم. من به ملاقات اعتقاد دارم». ترامپ اعلام کرد که این دیدار «بدون هیچ پیش‌شرطی خواهد بود».

کلید واژه ها