فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

دفتر خدمات هواپیمایی ایالات متحده: شرکت‌ها باید به فکر ترجیح دادن خطوط هوایی عراق بر ایران باشند

رادیو امید | 10:44 - 11.09.2018

ایالات متحده آمریکا در راهنمایی‌های جدیدی که برای شرکت‌های هواپیمایی صادر کرد، از آن‌ها خواست هنگام پرواز در حریم هوایی ایران، نهایت احتیاط را به خرج دهند.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، آمریکا دلیل این هشدار را، فعالیت‌های نظامی احتمالی عنوان کرد که در دسامبر 2017، باعث ایجاد مزاحمت برای هواپیمای یک شرکت مسافربری آمریکایی از سوی جنگنده‌های ایرانی شد. 

در راهنمایی‌های به روز شده که در روز یکشنبه 9 سپتامبر از سوی مدیریت هواپیمایی فدرال برای شرکت‌های آمریکایی صادر شد، آمده که آسمان ایران، شاهد فعالیت نظامی مرتبط با تنش در سوریه است که از ایران آغاز شده یا از آسمان این کشور عبور می‌کند.

دفتر خدمات هواپیمایی که اطلاعاتی درباره امنیت مسیرهای هوایی به شرکت‌های هواپیمایی ارائه می‌دهد، تاکید کرد که رابطه پر تنش میان ایالات متحده و ایران، باید در برنامه‌ریزی برای سفرهای هوایی از راه حریم هوایی ایران، مد نظر قرار گیرد.

این دفتر که مقرش آمریکا است، در ایمیلی که دوشنبه 10 سپتامبر برای کاربرانش ارسال کرد، نوشته است: «با وجود بازگشایی حریم هوایی عراق در ماه نوامبر گذشته، گزینه‌های بیشتری در ارتباط با مسیرهای هوایی ایجاد کرد، اما هیچ راه ارتباطی ایده‌آل در منطقه وجود ندارد و شرکت‌ها باید به فکر ترجیح دادن عراق بر ایران باشند».

وزارت امور خارجه آمریکا هم بارها از شهروندانش خواسته، به خاطر وجود خطر بازداشت، به ایران سفر نکنند.

دفتر خدمات هواپیمایی می‌گوید در صورت مجبور شدن هواپیمایی به فرود از پیش برنامه‌ریزی نشده در ایران به دلایل پزشکی یا فنی، ممکن است مشکلاتی به وجود آید.

کلید واژه ها