فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

دانش آموز 15 ساله آبادانی(مائده شعبانی نژاد) بیش از 3 ماه است که در بازداشت است

رادیو امید | 12:11 - 09.05.2018

مائده شعبانی نژاد، دختر ۱۵ ساله دبیرستانی در آبادان است که از بهمن ماه سال گذشته توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و در زندان سپیدار اهواز نگهداری می‌شود، پس از گذشت حدود ۳ ماه و نیم از زمان بازداشت، وضعیت سلامتی این زندانی رو به وخامت گذاشته است علیرغم این موضوع او از خدمات درمانی مناسب محروم مانده علاوه بر اینکه قرار بازداشت وی به طور مستمر تمدید می‌شود.

مائده شعبانی نژاد (عموری)، دانش‌آموز ۱۵ ساله دبیرستان دخترانه ریحانه در آبادان است که در تاریخ ۵ بهمن ماه سال گذشته برای دومین بار به دلیل فعالیت در فضای مجازی توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد.

خانم شعبانی پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر اهواز و پس از یک ماه بازجویی به زندان سپیدار اهواز منتقل شد.

این دانش‌آموز همچنان پس از گذشت بیش از ۱۰۰ روز در این زندان نگهداری می‌شود و علیرغم درد و خونریزی معده از خدمات درمانی محروم است.

گفته می شود خانواده این دانش‌آموز نیز توان مالی استخدام وکیل برای او و تردد بین اهواز و آبادان جهت ملاقات و پیگیری وضعیت فرزندشان را ندارد.

مقامات دادستانی در پاسخ پیگیری‌های خانواده وی گفته‌اند: “پرونده او دست ماموران وزارت اطلاعات است و ما نمی‌توانیم هیچ کاری بکنیم”.

هنگام بازداشت مائده شعبانی‌نژاد در اهواز چند تن از اقوام وی نیز احتمالا به دلیل همکاری و پناه دادن به او در منازلشان بازداشت شدند که از این بین مهناز عموری فیصلی (خاله مائده) و محمود عموری (عموی مائده) همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

کلید واژه ها