فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

دادگاه تجدید نظر ۷ فعال مدنی ترک آذربایجانی برگزار شد.

رادیو امید | 18:56 - 01.09.2018

دادگاه تجدید نظر ۷ نفر از فعالین مدنی آذربایجانی که به اتهام اعتراض به توهین برنامه تلویزیونی فتیله علیه ترک‌ها در آبان ۹۴ دستگیر و پس از محاکمه در دادگاه بدوی جمعا به ۵٨ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند،  امروز شنبه ۱۰ شهریورماه  در شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی با ریاست قاضی علیزاده برگزار شد.

 

در جلسه  تجدید نظر دادگاه   اکبر ابول‌زاده، حامد الهوردی‌پور، مرتضی شکری و اسرافیل فتح اله‌زاده حضور داشتند  و هئیت سه نفره رسیدگی به پرونده پس از استماع دفاعیات فعالین، اعتراضات خیابانی صورت گرفته علیه این برنامه را  تجزیه‌طلبانه تفسیر کردند

صالح ملاعباسی، سلیمان کاظمی و ابراهیم نوریِ محبوس در زندان اوین دیگر محکومین این پرونده هستند که امکان حضور در دادگاه امروز را پیدا نکردند.

لازم به یادآوری است که، در ۱۵ آبان ۹۴ صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران در یکی از برنامه‌های تلوزیونی‌اش بنام فتیله  با توهین‌ علیه ترک‌ها سبب اعتراض و  خشم شهروندان ترک شده باعث  اعتراضات خیابانی گسترده در شهرهای مختلف آذربایجان گردید.

ماموران رژیم بجای دستگیری عوامل پشت پرده این توهینها، باز مثل همیشه معترضان را بازداشت کرد.

دستگیرشدگان در این اعتراضات  با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، «صالح ملاعباسی»، «اکبر ابول زاده»، «ابراهیم نوری» هرکدام به ۱۰ ماه حبس و «حامد الهوردی پور»، «سلیمان کاظمی»، «مرتضی شکری» و «اسرافیل فتح‌اله‌زاده» هر کدام به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

 

کلید واژه ها