فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

دادستان تهران: بازداشتی های اخیر محیط زیستی را جاسوس خطاب کرد

رادیو امید | 14:40 - 14.02.2018

 

نماینده مجلس: تلاشی که سیدامامی برای خودکشی انجام داد بیش از سه دقیقه طول نکشید.محمدعلی وکیلی نماینده مجلس ایران می‌گوید:آن مقداری که ما از فیلمی که موجود بود دیدیم، گویا آقای سیدامامی از جلسه‌ای برگشته بود. پریشان خاطر بود و تلاش می‌کرد که لامپ سقف را بشکند و بعد از شکستن لامپ نیز پیراهنش را از تنش درآورد و به گردنش گره زد.

به گفته وی برداشت اطلاعات سپاه این بود که با شکستن لامپ میخواست رگش را بزند و با گره زدن پیراهن بر گردنش میخواست خودش را بکشد.البته ما تا اینجای فیلم را دیدیم و فیلم هنوز ادامه داشت که جلسه مجلس آغازشد. قرارشد درجلسه دیگر ادامه فیلم راببینیم.

به گزارش عصر ایران: این نماینده می‌گویدکه آقایان توضیح دادند که کل تلاشی که وی برای خودکشی انجام داده، سه دقیقه بیشتر طول نکشیده. این فیلم نشان میدهد که وی با دگرکشی نمرده است و یا علت مرگش طبیعی نیست بلکه خودکشی کرده.

این نماینده  در خصوص آخرین پیگیری‌هایش درباره بازداشت فعالین محیط زیست، گفت:امروز بعدازظهر و در مجلس باید این موضوع را پیگیری کنیم. تاکنون پیگیری اینکه حال این افراد چگونه است و چه کاری انجام می دهند، مشخص نیست اما در حال پیگیری سوال از حداقل از دو یا سه وزیر هستیم.

 

وی همچنین تاکید کرد: هنوز علت بازداشت فعالین محیط زیست مشخص نیست و مقامات قضایی اعلام کرده اند که نمی توانیم در این مقطع توضیحاتی را ارائه بدهیم و به موضوع بعد امنیتی داده اند. با تلاش‌هایی هم که من شخصا انجام داده ام جز موارد کلی چیز دیگری به دستم نرسیده است.

کلید واژه ها