فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

خودکشی یک زندانی در اعتراض به شرایط نامطلوب زندان

رادیو امید | 12:15 - 27.07.2017

یک زندانی در زندان رجایی شهر در اعتراض به شرایط غیر انسانی این زندان اقدام به خودکشی کرد.

یک زندانی پس از هفته ها نگهداری در سلول انفرادی بند ۱۰ برای پایان دادن به شرایط قرون وسطایی اقدام به خودکشی نمود. اما مامورین زندان بجای درمان وی او را به سلول انفرادی بند ۵ منتقل نمودند.

از چندین هفته پیش مامورین زندان به دستور مردانی رئیس زندان رجایی شهر کرج ٬ یک زندانی به نام سید حسن حسینی ۳۶ ساله که ۱۲ سال است زندانی است را از بند ۶ خارج و به سلول انفرادی بند ۱۰ منتقل نمودند . این زندانی برای رهایی یافتن از این شرایط غیر انسانی دست به اعتصاب غذا زد ولی مردانی رئیس زندان به او گفت : آنقدر اینجا می مانی تا آدمت کنم. تا اینکه روز سه شنبه ۳ مردادماه برای رهایی از این شرایط غیر انسانی دست به خودکشی زد اما مردانی رئیس زندان بجای انتقال وی به بهداری دستور داد او را به سلولهای انفرادی بند ۵ منتقل کنند .
این زندانی از ابتدای انتقال به سلول انفرادی از داشتن ملاقات با خانواده اش محروم بود.این زندانی به اتهام قتل محکوم به اعدام است.
مردانی رئیس زندان رجایی شهر کرج از جمله پاسدارانی است که سرکوب خونین هموطنان کرد را در تاریخچه خود دارد و خودش بارها با افتخار به سرکوب خونین هموطنان کرد در مقابل زندانیان اعتراف کرده و از زمانی که به عنوان رئیس زندان رجایی شهر کرج منصوب شده است برای اعمال فشار روی زندانیان سیاسی و عادی نقش اساسی داشته و دارد.

کلید واژه ها