فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

خشکسالی به آذربایجان نیز رسید توزیع آب با تانکر در محلات تبریز

رادیو امید | 11:41 - 30.07.2018

 

در پی قطعی چندین ساعته شبکه آب تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی ایران شرکت آب و فاضلاب این استان اقدام به توزیع آب در برخی از محلات تبریز از جمله کوی نصر کرده است.

به گزارش خبرگزاری «صدا و سیما»، علت قطعی آب برخی از مناطق تبریز قطع شدن طولانی برق تاسیسات خط انتقال آب زرینه رود در میاندوآب اعلام شده است.

علیرضا ایمانلو، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌ شرقی در این مورد گفته است: قطعی 15 ساعته برق در تاسیسات خط انتقال آبرسانی زرینه رود موجب خالی شدن همه مخازن آب در تبریز شد این در حالی بود که مصرف آب نیز در کلانشهر تبریز با افزایش مواجه شد.

بخش زیادی از آب شرب تبریز از زرینه رود تامین می شود. قطعی مکرر برق و آب در تبریز درحالی صورت می‌گیرد که این شهر در منطقه ای کوهستانی واقع شده است.

مجتبی جلیل زاده، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی نیز پیش از این با بیان اینکه حجم آب ذخیره شده در سدهای این استان نسبت به سال گذشته افزایش یافته، گفته بود: با وجود کاهش 2 درصدی آب ورودی به سد‌های استان، کل حجم آب ذخیره شده در مخازن این سد‌ها بیش از 326 میلیون متر مکعب بوده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال 3 درصد افزایش نشان می‌دهد.

کلید واژه ها