فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

حکم اعدام برای چهار نوکیش مسیحی

رادیو امید | 10:47 - 17.03.2018

 

در طول سالهای گذشته نوکیشان مسیحی و اقلیت های مذهبی دیگر تحت فشار سرکوب شدید از طرف حکومت جمهوری اسلامی گرفته اند، طبق آخرین گزارش ها به تازگی حکم اعدام چهار نوکیش مسیحی به نام های (جواد شیخی. سجاد حقگو. شیث علیزاده. امیر اسبلانی) در دادگاه تجدید نظر استان گیلان قطعی گردید است.

اطلاع رسانی میتواند توجه جوامع بین المللی را بر سرکوب سرکوب کینه توزانه و خصمانه حکومت اسلامی حاکم بر ایران علیه نوکیشان مسیحی و اقلیت های دیگر قرار دهد.
با توجه به احکام صادره قبلی برای کشیش یوسف ندرخانی و نوکیش مسیحی سینا دهقان، جای تعجبی ندارد که رژیم تهران وحشت زیادی از تعداد بالای تغییر دین در بین جوانان ایرانی دارد و تلاش میکند با امنیتی نمودن فضای عقیدتی و برخوردهای وحشیانه و احکام سنگین قضائی مطابق با شریعت اسلام، این روند را کاهش دهد.


اما اینکه آیا منع جوانانی که از قوانین اسلام خسته شده و باوری به رفتارهای افراطی ندارند با سرکوب ممکن است جای بحث دارد!

بازداشت‌های خودسرانه، سرکوب و فشار بر کلیساهای فعال فارسی‌زبان٬ علیرغم تغییر لحن دولت جدید ادامه پیدا کرده است. بر اساس تحقیقات معتبری که سازمان «درهای باز» هر ساله انجام می‌دهد، ایران در فهرست کشورهایی که مسحیان در آن مورد جفا و آزار قرار می‌گیرند، رتبه هشتم را دارد. آنچه ایران را در شمار بدترین کشورهای جهان برای مسیحیان قرار می‌دهد، رفتار حکومت با شهروندان مسیحی است. بر خلاف اکثر کشورهای منطقه، مسیحیان و سایر مردم ایران اغلب با یکدیگر همزیستی دارند و اکثریت قریب به اتفاق گزارشات مربوط به جفا و آزار از ناحیه نظام حاکم و نهادهای تحت امر آن بوده است. باید گفت نظام جمهوری اسلامی چه ترسی از خروج جوانان از اسلام دارد که با سرکوب و بازداشتهای گسترده و احکام سنگین با این روند رو به افزایش برخورد می کند!

کلید واژه ها