فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

حمله هکر های کره شمالی به کره جنوبی

رادیو امید | 09:19 - 11.10.2017

سرقت صدها مدرک نظامی کره جنوبی در حمله سایبری هکرهای کره شمالی
کارشناسان وزارت دفاع کره جنوبی می گویند کره شمالی یک واحد متشکل از ۶۸۰۰ کارشناس حملات سایبری را در اختیار دارد.

رسانه های کره جنوبی گزارش داده اند که هکرهای کره شمالی صدها مدرک نظامی مربوط به سئول از جمله «برنامه جنگی مشترک آمریکا- کره جنوبی علیه پیونگ یانگ» را به سرقت برده اند. این اتهامات در حالی مطرح شده که پیونگ یانگ، ۷۲مین سالروز تاسیس حزب کارگر در این کشور را جشن گرفته است.

روزنامه “چوسون ایبو” در کره جنوبی از قول یک تن از نمایندگان پارلمان این کشور خبر داده است که هکرهای کره شمالی در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ به داده های داخلی ارتش کره جنوبی رخنه کرده و بیش از۲۳۵ گیگابایت اطلاعات حساس را دزدیده اند.

بنابر اظهارات “ری چئول هی”، نماینده حزب دمکرات، در میان مدارک دزدیده شده، برنامه عملیاتی “شماره “۵۰۱۵ یا پلان مشترک آمریکا- کره جنوبی برای از میان برداشتن کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بدست هکرها افتاده است. دفتر این نماینده دمکرات اظهارات او به روزنامه چوسون ایبو را تائید کرده است.

مقام های وزارت دفاع کره جنوبی تلاش دارند محتویات حدود هشتاد درصد مدارک دزدیده شده را روشن کنند.

اتهام سرقت مدارک حساس نظامی کره جنوبی توسط هکرهای کره شمالی در حالی مطرح شده که در روزهای اخیر تنش های لفظی میان رهبران آمریکا و کره شمالی بطور بی سابقه شدت یافته است.

ارشناسان وزارت دفاع کره جنوبی می گویند کره شمالی یک واحد متشکل از ۶۸۰۰ کارشناس حملات سایبری را در اختیار دارد. این هکرها در سال ۲۰۱۴ به حمله سایبری به شرکت ژاپنی “سونی پیکچرز” متهم شده بودند.

کلید واژه ها