فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

حمله تروریستی در بورکینا فاسو بیش از 18 کشته و مجروح بر جای گذاشت

رادیو امید | 12:51 - 14.08.2017

در حملۀ مهاجمان مسلح به یک کافه رستوران پایتخت بورکینا فاسو، یکشنبه شب ۱۳ اوت/ مرداد، بر اساس بیانیۀ دولت این کشور حداقل ۱۸ نفر کشته و حدود ۲۰ تن زخمی شدند. قربانیان این حمله، بر همین پایه، دارای ملیّت‌های مختلف هستند. این حمله با عملیات نیروهای امنیتی بورکینا فاسو خاتمه یافت.

رستوران «عزیز استانبول» در متری رستورانِ «کاپوچینو» قرار دارد که در ۱۵ ژانویۀ ۲۰۱۶ هدف حملۀ تروریست ها قرار گرفت. در آن حمله حدود سی نفر کشته شدند.

اندکی پس از آغاز حمله که در ابتدا تصور می شد یک سرقت مسلحانه باشد، محله مورد محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفت و درگیری با مهاجمان چند ساعت بطول انجامید. بگفتۀ وزیر ارتباطات بورکینا فاسو، «رِمی دانجینو»، پس از رسیدن نیروهای امنیّتی، مهاجمان در یکی از اطاق‌های طبقۀ فوقانی ساختمان سنگر گرفتند و به تیراندازی در برابر نیروهای امنیّتی پرداختند.

دادستان و دیگر مقامات مسئول برای انجام مشاهدات و تشریفاتِ معمول صبح دوشنبه در محل حاضر شدند. پس از آن ماموران پلیس علمی کار خود را آغاز کردند.

قربانیان این حمله دارای ملیّت‌های گوناگون هستند، امّا هنوز هویّت آنها اعلام نشده است. وزیر ارتباطات بورکینا فاسو به ار.اف.ای. گفت «رستوران عزیز استانبول محل آرامی برای حضور خانواده‌ها بود» و از همین رو خارجیان ساکن پایتخت به آن رفت و آمد می کردند.

کلید واژه ها