فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

حزب SDP در آلمان طرح الحاق خانواده پناهجویان را رد کرد

رادیو امید | 11:26 - 06.12.2017

 احزاب آلمان در مورد الحاق خانواده های پناهجویان طرح ،نظر و پیشنهادات مختلف و متضاد ارائه می کنند،برخی موافق الحاق اند و برخی هم مخالف هستند.

یک رهبر کلیدی حزب متحد انگلا مرکل خواسته حزب سوسیال دموکرات آلمان مبنی بر اجازه پیوستن خانواده های مهاجران به آنان را رد کرد. پیوستن خانوادگی مهاجران در محافل سیاسی این کشور یک بحث داغ است.
این درخواست حزب سوسیال دموکرات آلمان (اس پی دی) چند روز پیش از آن رد شد که قرار است کانگرس حزب سوسیال دموکرات در مورد گفتگو روی تشکیل حکومت احتمالی ائتلافی با مرکل تشکیل جلسه بدهد.
هورست زیهوفر رئیس حزب اتحاد سوسیال مسیحی بایرن (سی اس یو) که حزب متحد و خواهری اتحاد دموکرات مسیحی به رهبری مرکل می باشد، در مورد این درخواست سوسیال دموکرات ها گفت: «این می تواند منجر به افزایش قابل ملاحظه ای در مهاجرت به آلمان شود که بالاتر از توان کشور برای تسهیل ادغام اجتماعی خواهد بود».
زیهوفر به روزنامه “بیلد” روز سه شنبه گفت که وی درخواست سوسیال دموکرات ها مبنی بر لغو محدودیت های فعلی برای الحاق اعضای خانواده مهاجران در آلمان را رد کرده است. سوسیال دموکرات ها خواسته بودند که این محدودیت های قانونی که در ماه مارچ سال ۲۰۱۸ تاریخش ختم می شود، نباید دوباره تمدید شود.
حزب چپ میانه سوسیال دموکرات موضوع الحاق خانواده های مهاجران را به عنوان یک مسئله بالقوه برای شکل گیری ائتلافی جدید با بلوک احزاب خواهری مسیحیان (سی دی یو- سی اس یو) می بیند.
براساس قانون جدید پناهندگی در آلمان، مهاجرانی که در این کشور حق اقامت محدود یا قبولی “سوبسیدیرن شوتس” به دست می آورند، حق ندارند که خانواده های شان را تا دو سال به آلمان بیاورند. در حال حاضر بسیاری از مهاجران فراری از جنگ از جمله مهاجران افغانستان و سوریه، این نوع قبولی را از اداره مهاجرت آلمان می گیرند.
این اظهارات زیهوفر می تواند دوباره تنش ها را در آستانه کنفرانس حزبی سوسیال دموکرات ها افزایش دهد که افتتاحش با حضور شمار زیادی از اعضای بلندربته این حزب برای روز پنج شنبه برنامه ریزی شده است. ممکن است اعضای این حزب به خاطر این سخنان زیهوفر علیه تشکیل ائتلاف بزرگ به رهبری مرکل رای داده و استدلال کنند که حزبشان باید به اپوزیسیون در پارلمان برگردد.
مرتبط: آیا تعیین شمار مشخص برای پذیرش پناهجویان از نظر حقوقی درست است؟
بیش از یک میلیون مهاجر که بخش بزرگی از آنان از جنگ ها در خاورمیانه و افریقا فرار کرده اند، از ماه سپتمبر سال ۲۰۱۵ به این سو به آلمان رسیده اند. در آن زمان مرکل مرزهای کشورش را به روی مهاجران گیرمانده در هنگری در واکنش به یک فاجعه انسانی باز کرد. شمار مهاجرانی که به آلمان وارد می شوند امسال به شدت کم شده است.
بحش مهاجرت های گسترده به آلمان و ادغام اجتماعی آنان در جریان مبارزات انتخاباتی مسئله اصلی بود و تاثیر بزرگی بر نتایج این انتخابات داشت. حزب “بدیل برای آلمان” که راستگرا و مخالف مهاجران است، توانست با به دست آوردن رای بالاتر از انتظار به پارلمان این کشور راه یابد.

کلید واژه ها