فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

جهانگیری: تهدید آمریکا تکراری نیست، جدی و خطرناک است و تمامیت نظام را نشانه رفته است

رادیو امید | 11:24 - 12.07.2018

 

رادیو امید: اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی ، با اشاره به تحریم‌های آمریکا هشدار داد و گفت: برای گذر از این شرایط نیاز به «دوری جستن از اختلافات، انسجام سیاسی ، فکری و ملی» داریم.

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایرنا، اسحاق جهانگیری که همزمان با انتشار شایعه استعفای او در تهران، به اصفهان سفر کرده است عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان گفت: «ما برنامه ریزی لازم را برای بدترین سناریوها در نظر گرفته ایم» و علی رغم تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا صادرات نفت ایران متوقف نخواهد شد.

وی گفت: «ما فکر نمی کردیم که آمریکا دست به این کار خطرناک بزند و از برجام خارج شود».

جهانگیری افزود: «آمریکا توطئه جدی برای ایران تدارک دیده و بازار نفت، نظام بانکی و تجارت خارجی کشور ما را هدف گرفته است».

وی شرایط کنونی کشور را «خطیر» خواند و تاکید کرد: برای گذر از این شرایط نیاز به «دوری جستن از اختلافات، انسجام سیاسی ، فکری و ملی» داریم.

جهانگیری هشدار داد: «ما هنوز در دستگاه های حکومتی و حتی در بین برخی مسئولان کشور درک مناسب و یکسانی نسبت به شرایط پیش رو نداریم و عده ای فکر می کنند که این شرایط تکراری است و می توان راه حل های تکراری برای آن در نظر گرفت».

وی با اشاره به اینکه «وزارت خزانه داری امریکا به اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران تبدیل شده است»، افزود: مهمترین هدف آمریکا این است که به اقتصاد ایران آسیب جدی وارد کرده و شرایط زندگی را بر مردم ایران تنگ کند تا دامنه نارضایتی های مردم گسترش یافته و آمریکایی ها بتوانند اهداف دیگر خود را نیز دنبال کنند.

جهانگیری همچنین توضیح داد: «در دوره گذشته که ایران را تحریم می کردند می گفتند که هدف ما از تحریم این است که ایران را پای میز مذاکره بیاوریم. حالا که ایران مذاکره هم انجام داد پس چرا دوباره تحریم می کنید. هدف اصلی آنها نابودی ایران در درجه اول و در مرحله بعد نظام جمهوری اسلامی است که البته آمریکا هنوز این موضوع را مانند اسرائیل به صراحت اعلام نمی کند».

وی همچنین هشدار داد: «ما هنوز در دستگاه های حکومتی و حتی در بین برخی مسئولان کشور درک مناسب و یکسانی نسبت به شرایط پیش رو نداریم و عده ای فکر می کنند که این شرایط تکراری است و می توان راه حل های تکراری برای آن در نظر گرفت».

جهانگیری با بیان اینکه یک عده آدم کوته فکر در زمان وجود فشار روی مردم درصدد زدن جیب ملت،سوء استفاده و غارت منابع ملی هستند، تاکید کرد:«این افراد در صف دشمن قرار گرفته اند تا اعتماد ملت به دولت را ضعیف کنند که با آنها بشدت برخورد می شود».

وی با اعتراف به ناتوانی دولت در حل مشکلات و بحران های موجود در جامعه گفت: «دولت به تنهایی نمی تواند این مشکلات را حل کند ما باید شرایط جدید کشور را بصورت صادقانه به مردم اعلام کنیم و از همه مردم و نخبگان جهت حضور در صحنه و پشتبانی از دولت در مقابله با بحران کنونی یاری بخواهیم».

کلید واژه ها