فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

جلسه بی نتیجه ویژه شورای نگهبان رژیم با جهانگیری و ظریف درباره FATF و CFT

رادیو امید | 14:36 - 17.10.2018

به گزارش خبرگزاری  وابسته به سپاه(تسنیم) عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار این رسانه،  با اشاره به نشست پیش از ظهر امروز(چهارشنبه، 25 مهر) این شورا، گفت: نشست امروز شورای نگهبان با حضور اعضای فقها و حقوقدانان برگزار شد.

 

 

کدخدایی افزود: با توجه به اینکه هیئت وزیران قبلا درخواست داده بود که جلسه‌ای با حضور برخی اعضای این هیئت برای بررسی موضوعات پیرامون لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) و FATF برگزار شود، جلسه امروز شورای نگهبان به این امر اختصاص داشت.

سخنگوی شورای نگهبان رژیم ادامه داد: در جلسه امروز شورای نگهبان اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور نیز حضور داشتند و گزارشی از وضعیت لایحه CFT و الحاق ایران به کارگروه ویژه اقدام مالی FATF  به اعضای شورای نگهبان ارائه دادند.

کدخدایی تصریح کرد: در بخش دیگری از این جلسه، اعضای شورای نگهبان نیز دیدگاه‌ها و نقطه‌‌نظرات خود را پیرامون CFT و FATF مطرح کردند.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه امروز شورای نگهبان هیچ‌گونه رأی‌گیری و تصمیم‌گیری پیرامون FATF صورت نگرفت و مقرر شد تا کارشناسان مرتبط با این حوزه در جلسات آینده شورای نگهبان حضور یابند.                           لازم به یادآوری است که، اعضای شورای نگهبان با پیوستن به  FATF و CFT مخالف بودند، و علیرغم به تصویب رسیدن پیوستن ایران به این طرحها در مجلس رژیم، اعضای شورای نگهبان با الفاظی رد  پیوستن به  FATF و CFT را  در شورای نگهبان از قبل رو کردند.

کلید واژه ها