فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

جشن نوروزی در شهر های ترکیه

رادیو امید | 12:13 - 22.03.2018

 

گردشگران ایرانی و آذربایجانی در مرکز اسکی 30 کیلومتری جبیلتپه در شهرستان ساری‌قامیش استان قارص واقع در شمال شرق ترکیه که یکی از مراکز بزرگ گردشگری زمستانی کشور به شمار می رود، عید نوروز را جشن گرفتند.

کورشاد گم‌آلماز، یکی از هتلداران این منطقه به خبرنگار آناتولی گفت: برای گردشگران ایرانی «سفره هفت سین» که یکی از مهم‌ترین رسوم نوروزی مردم ایران است را چیدیم. کنسرت موسیقی و نمایش آتش بازی اجرا کرده و بالن آرزوها را به پرواز درآوردیم. امیدوارم توجه گردشگران به ساری‌قامیش افزایش یابد.

حمید چاغریشی، مهماندار گروه گردشگران ایرانی نیز به خبرنگار آناتولی گفت: عید نوروز 1397 را در ساری‌قامیش با شور و شوق زیادی چشن گرفتیم. گردشگران تور من از اسکی بسیار لذت بردند.

حبیب باقرلی، یکی از گردشگران آذربایجانی نیز اظهار داشت: نوروز مهم‌ترین عید ملی ماست. از افرادی که برای این میزبانی زحمت کشیده اند، قدردانی می کنم.

گردشگران ایرانی که برای گذراندن تعطیلات 13 روزه نوروز به ترکیه سفر کرده اند٬ در یک استراحت‌گاه در بزرگراه ارزروم- پاسینلر جشن عید را برگزار کردند.

چهارصد گردشگر ایرانی که با 4 دستگاه اتوبوس و خودروهای شخصی به ترکیه آمده‌اند، در این استراحتگاه به رقص و شادمانی پرداختند.

این گردشگران پس از آن، عازم مقصد اصلی خود جهت سپری کردن ایام تعطیل شدند.

اسین مهناز، یکی از این گردشگران در گفتگو یی اظهار داشت که برای برگزاری جشن نوروز با یک کاروان متشکل از 4 دستگاه اتوبوس از ایران به ارزروم آمده‌اند.

مهناز با بیان اینکه بطور مستمر به ارزروم می آیند، گفت: “برای جشن عید نوروز هر سال به ارزروم می آییم. چندین روز در اینجا مانده و برای گذراندن تعطیلات به شهرهایی مانند آنتالیا و آنکارا می رویم”.

مجید عنان یکی دیگر از این گردشگران نیز گفت: ” ترکیه و ایران کشورهای دوست و برادر هستند، ما به همراه خانواده به ترکیه می آییم”.

کلید واژه ها