فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

تعطیلی کارخانه‌ها در شهر آبادان ایران

رادیو امید | 09:32 - 25.06.2018

 

مسعود خیاط زاده، رئیس اتاق بازرگانی آبادان در استان خوزستان ایران با اشاره به شور شدن آب این شهر آبادان اظهار داشت: در بخش صنعت و تجارت تقریبا بحث‌های توسعه‌ای متوقف شده است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران «ایلنا»، وی همچنین تصریح کرد:

“کارخانه‌هایی که مشغول به کار بودند به سبب شور بودن آب دیگر نمی‌توانند فعالیت کنند و تصفیه آب به دلیل بالا بودن میزان شوری که به اندازه دریا است متوقف شده است. مردم آبادان و افرادی که شغل آزاد دارند به شهرها و استان های همجوار مهاجرت کرده اند.

مهمترین بخشی که در اقتصاد تا بدین لحظه تحت تاثیر قرار گرفته بخش کشاورزی است که کلیه فعالیت‌های این بخش اکنون تعطیل شده است این در حالی‌است که تا پیش از این اتفاقات، گندم اصلی‌ترین فعالیت کشاورزان این شهرستان بود”.

مسئولان آب و فاضلاب اجرای طرح انتقال آب و حل مشکل آبادان از بعد از تاریخ 29 ژوئن را اعلام کرده اند اما مسئول مذکور در این باره گفته است:

“این حرف را از سال 90 می‌زنند اما تا به امروز اجرایی نشده است برای همین مردم امیدی به حرف‌های مسئولین ندارند در این 15 روز مقامات مختلف سعی در آرامش و عادی کردم وضعیت داشتند اما نتوانستند”.

خیاطزاده در خصوص وضعیت پتروشیمی آبادان هم اظهار داشت: “برخی از بخش‌های این پتروشیمی که برای خنک کنندگی نیاز به آب شیرین داشت مجبور به تعطیلی شدند زیرا توربین‌های این واحد بدون آب شیرین نمی‌توانند فعالیت کنند”.

گفتنی است مردم شهرهای آبادان، خرمشهر و بوشهر در روزهای اخیر با تجمعاتی نسبت به شور بودن آب شرب اعتراض کردند. در یک ماه گذشته به علت کاهش دبی رودخانه کارون، آب شور دریا به آب شیرین غلبه کرد. این امر باعث پیشروی آب شور به شهرهای آبادان و خرمشهر شده است.

کلید واژه ها