فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

تظاهرات در شهر رم (پایتخت ایتالیا) علیه سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت

رادیو امید | 14:16 - 12.11.2018

هزاران نفر در شهر رم، پایتخت ایتالیا علیه سیاست‌های مهاجرتی دولت این کشور تظاهرات کردند. در این تظاهرات که روز شنبه  ۱۹ آبان (دهم نوامبر) برگزار شد، معترضان پلاکاردهایی را با شعارهایی از قبیل «جان سیاه‌پوستان ارزش دارد» و «خوشامدگویی به همه» در دست داشتند.سنای ایتالیا اخیرا فرمانی را به تصویب رساند که اخراج مهاجران و آوارگان از این کشور را تسهیل می‌کند.

 

به گفته برگزارکنندگان، مردم از بیش از ۵۰ شهر ایتالیا برای شرکت در این تظاهرات به رم آمده بودند تا نسبت به تشدید قوانین اعطای پناهجویی اعتراض کنند.

مجلس سنای ایتالیا اخیرا فرمانی را به تصویب رساند که به موجب آن اخراج مهاجران از این کشور سهل‌تر شده و اعطای پناهجویی به دلایل انسان‌دوستانه عملا از میان رفته است. دولت ایتالیا همچنین در نظر دارد در نحوه توزیع و اسکان پناهجویان تغییراتی اعمال کند. طبق این فرمان بخش زیادی از پناهجویان در آینده در پناهگاه‌ها و مراکز بزرگ اسکان داده می‌شوند. 

از جمله مفاد جنجالی این فرمان، مجاز بودن نیروهای امنیتی به استفاده از سلاح شوک برقی و تسهیل تخلیه ساختمان‌هایی است که پناهجویان در آن سکونت دارند. همچنین پناهجویانی که «خطرناک» ارزیابی شده‌اند، طی روندی سریع از کشور اخراج خواهند شد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد نسبت به تغییرات پیش‌بینی‌شده در سیاست‌های دولت ایتالیا ابراز نگرانی کرده است. فرمان تصویب شده توسط مجلس سنا باید به تأیید مجلس نمایندگان نیز برسد.

دو حزب عوام‌گرای «جنبش پنج ستاره» و «حزب لیگ شمال» که دولت ائتلافی ایتالیا را تشکیل می‌دهند، در مجلس نمایندگان از اکثریت برخوردارند و به همین دلیل گمان می‌رود فرمان مجلس سنا بدون مشکل از سد مجلس نمایندگان نیز عبور کند. 

برگرفته شده از سایت اخبار سازمان ملل متحد 

… 

کلید واژه ها