فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

تخریب خانه ۹۷ بلوچ پاکستان در اطراف تهران؛ هفت کودک ناپدید شدند

رادیو امید | 15:40 - 03.08.2018

کمپین فعالین بلوچ– کانال «جمعیت امام علی» خبر از تخریب ۹۷ خانه مهاجرین در اطراف تهران داده است.

این جمعیت گزارش کرده نیرو‌های پلیس روز ۱۰ مرداد «بنا به دستور وزارت کشور به صورت ناگهانی اقدام به تخریب خانه‌های عده‌ای از مهاجرین پاکستانی ساکن در اطراف تهران کرده‌اند.»

این گزارش می‌افزاید که پلیس «علاوه بر دستگیری تعداد زیادی از آنها اموال و وسایل زندگی ایشان را نیز ضبط نموده و هر آنچه که باقی مانده را تخریب کردند.»

این افراد از ۳۰ سال گذشته به ایران مهاجرت کرده و در طول این سال‌ها به عنوان نیروی کار ارزان و بدون هیچ تسهیلاتی در زمین‌های کشاورزی اطراف شهر ری مشغول به کار شده‌‌اند.

کودکان این مهاجرین نیز از حق تحصیل، فارغ از مهاجر قانونی یا غیرقانونی بودن، که متعلق به همه‌ کودکان است، محروم هستند.

سام بوربور٬ فعال حقوق کودک در ایران هم در صفحه توییتر خود نوشته که در پی حمله نیروی انتظامی به خانه بلوچ‌های پاکستانی٬ هفت کودک مفقود شده‌اند.

بوربور نوشته «به بهزیستی٬ فرمانداری٬ کلانتری٬ هلال احمر٬ آتش نشانی و پلیس امنیت مراجعه کرده‌ایم تا برای جستجو اقدام کنند ولی هیچکدام به روی مبارک نیاوردند.»

این فعال حقوق کودک نام تعدادی از کودکان مفقود شده را محسن ۴ ساله٬ موسی ۵ ساله٬ معصومه ۶ ساله٬ عیسی ۵ ساله٬ خاتون ۶ ساله و شهنواز ۱۱ ساله اعلام کرده است.

وی نوشته «بیم آن می‌رود که این کودکان در زمان فرار از دست ماموران، به زمین‌های کشاورزی رفته باشند و سگ‌های وحشی منطقه آنها را خورده باشند.»