فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

تحریم چهره های نظامی و امنیتی روسیه و چین توسط آمریکا

رادیو امید | 10:43 - 21.09.2018

تحریم‌های آمریکا علیه روسیه و چین افراد و نهادهای نظامی و امنیتی را شامل می‌شود. تعدادی از آنها در پرونده دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا هم تحت نظرند. طرف چینی به دلیل معامله تسلیحاتی با روسیه تحریم شده است.

 

 

وزارت خارجه ایالات متحده در واشینگتن اعلام کرد که ۳۳ فرد و نهاد دیگر را به فهرست سیاه تحریم‌های خود افزوده است. این افراد در حوزه نظامی روسیه فعال هستند. ایگور کوروبوف، رئیس سازمان امنیت ارتش روسیه (GRU) و قائم مقام او، سرگئی گوسینوف از جمله این افراد هستند.

شرکت “اوبورون‌لوگیستیکا” وزارت دفاع روسیه که در حوزه تأمین تجهیزات فعالیت می‌کند و بزرگترین شرکت هواپیماسازی روسیه (KNAAP) هم از جمله شرکت‌هایی است که به فهرست تحریم‌ها افزوده شده‌اند.

تحریم‌های یادشده بر پایه قانونی وضع شده‌اند که سال گذشته به تصویب کنگره ایالات متحده رسید. بر اساس این قانون، دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا و دخالت نظامی روسیه در اوکراین مشمول تحریم می‌شود. هدف این تحریم‌ها تحدید فعالیت‌های بازرگانی افراد یا شرکت‌هاست.

قانون مزبور را رئیس جمهوری ایالات متحده در ماه اوت ۲۰۱۷ با اکراه امضا کرد. دونالد ترامپ این قانون را دخالت بیش از حد کنگره در حوزه اختیارات رئیس جمهور می‌دانست. ترامپ همواره نشان داده که به بهبود روابط با روسیه علاقه‌مند است.

در فهرست تحریم‌های وزارت خارجه ایالات متحده نام ۷۲ فرد و سازمان، از جمله نام میلیاردرهای بانفوذ نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیده می‌شود.

“معامله قابل توجه” با افراد و سازمان‌های یادشده هم مشمول جریمه است. بر همین اساس یک شرکت تأمین تجهیزات نظامی وابسته به ارتش چین و رئیس آن به فهرست تحریم‌های آمریکا افزوده شدند. دارایی‌های این شرکت و رئیس آن، لی شانگفو در آمریکا مسدود می‌شوند. ارتباط مالی بانک‌های آمریکایی با این دو هم ممنوع اعلام شده است.

این شرکت و رئیس آن به دلیل خرید جنگنده‌های سوخو ۳۵ و سامانه دفاع ضد موشکی اس-۴۰۰ از شرکت “روسوبورون اکسپورت” روسیه تحریم شده‌اند. روسوبورون اکسپورت از اکتبر ۲۰۱۷ در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار دارد.

برگرفته شده از دویچه وله

کلید واژه ها