فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

تحریمهای جدید آمریکا علیه مقامات و نهادهای ناقض حقوق بشر در ایران

رادیو امید | 09:52 - 01.06.2018

در ادامۀ سخت گیری ایالات متحده آمریکا علیه عناصر و ارگانهای رژیم جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه 30 مه، تحریم‌های جدیدی علیه شش مقام رژیم و 3 سازمان از جمله زندان اوین و رئیس صدا و سیمای رسمی رژیم ایران اعمال شد.

این تحریم‌ها که وزارت خزانه‌داری آمریکا آن را اعمال کرده، شامل گروه انصار حزب‌الله یمن و گروه برنامه‌نویسی هانیستا می‌شود.

بنا بر اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، ابوالحسن فیروزآبادی رئیس شورای عالی فضای مجازی و عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیمای ایران از مقام‌های حکومتی ایران، در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفتند.

حسین الله کرم، عبدالحمید محتشم و حمید استاد، از رهبران گروه انصار حزب‌الله هم «به دلایل سرکوب مردم و نقض حقوق بشر»، مانند خود گروه انصار حزب‌الله تحریم شده‌اند.

وزارت دارایی آمریکا در بیانیه‌ای انصار حزب‌الله را به نقش داشتن در «نقض جدی حقوق بشر» در ایران متهم کرده و گفته است که این گروه با بسیج در «سرکوب خشن» شهروندان ایرانی همکاری کرده است.

لازم به ذکر است؛ مایک پومپئو وزیر امور آمریکا، استراتژی جدید کشورش را علیه ایران اعلام کرد. این استراتژی شامل فشار بر تهران از 7 محور است به گونه‌ای که 12 درخواست به ایران ارائه شده که در صورت اجرایی کردن آن‌ها، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور لغو می‌شود.

پومپئو در سخنرانی خود گفت که استراتژی جدید آمریکا به منظور «مقابله با رفتار ایران در پشتیبانی از تروریسم و بر هم زدن ثبات در منطقه» اتخاذ می‌شود.

به گفته پومپئو، این استراتژی شامل سیاست‌های کلی آمریکا در قبال برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران و همچنین ادامه سرکوب اعتراض‌های مردمی برای تغییر و نقض حقوق بشر هم می‌شود.

کلید واژه ها