فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

تجمع گروهی از پناهجویان و فعالان حقوق پناهجویی در اداره مهاجرت سوئد

رادیو امید | 12:29 - 06.12.2017

 گروهی از فعالان حقوق بشر و حقوق پناهجویی با اخراج اجباری پناهجویان افغان از کشور های اروپایی مخالف هستند،در این میان کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان نسبت به حقوق پناهجویان بی تفاوت بوده و هیچ واکنشی نشان نمی دهد.

به گزارش رادیو فارسی سوئد: گروهی از نوجوانان پناهجوی تنها و فعالان حقوق پناهجویی امروز در اعتراض به اخراج‌های اجباری به افغانستان، مقابل بازداشتگاه‌های اداره مهاجرت و ایستگاه‌های قطار تجمع می‌کنند.

تجمع‌کنندگان در شهرهای استکهلم و یوتبوری مقابل بازداشتگاه‌ها و در سایر شهرها از جمله بوروس، اومئو، مالمو و لولئو در ایستگاه‌های مرکزی قطار گردهم می‌آیند تا اعتراض خود را نسبت به اخراج اجباری پناهجویان به گوش دولت و مقامات سیاسی برسانند.

الین مورین که به صورت داوطلبانه به فعالیت در “شبکه جوانان در سوئد” مشغول است، امروز در کنار سایر معترضان مقابل بازداشتگاه مارشتا در استکهلم حضور دارد و تظاهرات امروز را یک اعتراض ملی در سوئد می‌داند. او به بخش فارسی|دری رادیو سوئد می‌گوید از تعداد دقیق جوانانی که امروز قرار است اخراج شوند اطلاعی در دست نیست اما احتمال دارد بین یک تا پنج نفر باشد.

عبدالرحیم فرقانی، یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در تظاهرات امروز مقابل بازداشتگاه مارشتا در گفتگو با بخش فارسی|دری رادیو سوئد، هدف از این تظاهرات را توقف اخراج‌های اجباری به افغانستان می‌داند و نسبت به اثرگذاری آن اظهارامیدواری می‌کند.

او می‌گوید: ما چندین بار پیش از این هم به تظاهرات مقابل بازداشتگاه مارشتا دست زده و موفق شده ایم از اخراج چند نفر جلوگیری کنیم.

او که دو سال و سه ماه است در انتظار پاسخ اداره مهاجرت به سر می‌برد تاکید می‌کند تا زمان اجرایی‌شدن توافقنامه احزاب سبز و سوسیال دمکرات درباره اقامت نوجوانان پناهجوی تنها، گروهی از این نوجوانان در معرض خطر اخراج به افغانستان قرار دارند. از سوی دیگر عبدالرحیم فرقانی این توافقنامه را برای حمایت از همه نوجوانان پناهجوی تنها کافی نمی‌داند و می‌گوید : ما این توافقنامه را قبول نداریم.

کلید واژه ها