فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

تایید حکم سه سال حبس تعزیری حسین علی محمدی در دادگاه تجدید نظر رژیم

رادیو امید | 16:05 - 04.10.2018

حکم سه‌ سال حبس‌تعزیری حسین‌علی‌محمدی فعال مدنی آذربایجانی در دادگاه تجدید نظر رژیم تأیید شد. شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر در استان آذربایجان‌شرقی به ریاست قاضی بهلول علیزاده ، حکم سه سال حبس تعزیری صادره در دادگاه بدوی برای حسین علی محمدی فعال مدنی ترک آذربایجانی را  تأیید کرد.

 

 

حسین علی محمدی در شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهرستان تبریزقبلا با طرح دو اتهام« توهین به خمینی » و «فعالیت تبلیغی علیه نظام »با احتساب ایام بازداشتهای قبلی جمعا به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

لازم به یادآوری است که، حسین علی محمدی، هشتم اسفند ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی در تبریز دستگیر وپس از پنج روز بازداشت و انتقال به زندان مرکزی این شهر با قرار وثیقه یکصد میلیون تومانی موقتا آزاد شده است.

همچنین در سال ۹۳ نیز این فعال آذربایجانی از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به اتهاماتی مشابه یعنی «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد.

در حکمی دیگر که از همین دادگاه علیه وی و طه کرمانی دیگر فعال ترک آذربایجانی صادر گردید، این دو فعال مدنی به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به دو سال تقلیل یافت.

حسین علی محمدی و طه کرمانی روز ۱۳آبان۹۲ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت و پس از نزدیک به ۶ ماه بازداشتِ موقت به قید وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند.

در تیر ماه سال ۱۳۹۴ سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای اظهار نگرانی کرد که حکم ۱۰ سال زندان حسین علی‌محمدی‌الوار و سید طه کرمانی «غیر قابل توجیه» و با «اهداف سیاسی» و «براساس اعتراف زیر شکنجه» صادر شده است.

سازمان عفو بین الملل ضمن در خواست آزادی فوری برای آنها، احکام صادره برای حسین علی محمدی و طه کرمانی را مصداق نقض حقوق بشر دانسته و درخواست کرد که «شکنجه های وارده و سایر بدرفتاری های حین بازجویی»مورد بررسی بی طرفانه قرار گرفته و افراد مظنون نیز «در صورت وجود مدرک قابل قبول» به دادگاه معرفی شوند.

 

کلید واژه ها