فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

تایید حکم حبس و تبعید سیامک میرزایی در دادگاه تجدید نظر رژیم

رادیو امید | 12:39 - 13.03.2018

سیامک میرزایی با استناد به ماده 498 قانون مجازات اسلامی به تحمل 3 سال حبس تعزیری و 1 سال اقامت اجباری در شهرستان طبس از توابع استان خراسان جنوبی محکوم‌شده است. وی هم‌اکنون دربند 8 زندان اوین در حال سپری نمودن ایام حبس می‌باشد.

شعبه 35 دیوان عالی ایران٬در 21 اسفند96 در پاسخ به نامه ارسالی محمدرضا فقیهی، وکیل پرونده سیامک میرزایی، به‌طور حضوری، رأی دادگاه تجدید تهران را به‌طور قطع تائید نمود.

رفتار غیرقانونی اعمال‌شده از سوی مراحل دادرسی در رابطه با پرونده این فعال سیاسی ترک بدین قرار است که عدم مشخص نمودن شناسنامه گروه و دستجات اداره شده توسط سیامک میرزایی٬ سبب گردیده که تاکنون مؤسسین گروه (ساختگی) بازداشت و محاکمه نگردیده و در نقطه مقابل به‌اصطلاح یکی از اعضا گروه (سیامک میرزایی) مورد بازداشت و محاکمه واقع گردد.

لازم به یادآوری است که، مهندس میرزایی فعال مدنی تُرک آذربایجانی که پیش‌ازاین نیز بارها مورد بازداشت واقع‌شده و از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به خاطر ستاره‌دار شناخته شدن بازمانده است.  نوشتن مقاله ای در مورد حقوق پایمال شده  زنان در ایران نیز یکی دیگر از جرمهای وی در پرونده اش می باشد.

کلید واژه ها