فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

تاکید ایران و روسیه بر همکاری در زمینه مسایل منطقه‌

رادیو امید | 14:39 - 04.04.2018

 

حسن روحانی و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ایران و روسیه که به منظور شرکت در اجلاس سه جانبه ترکیه، ایران و روسیه با محوریت بحران سوریه در آنکارا، پایتخت ترکیه به سر می‌برند با هم دیدار و بر گسترش روابط دوجانبه و همکاری در زمینه مسایل منطقه‌‌ای تاکید کردند.

پوتین پیش از آغاز این دیدار که در مجتمع ریاست جمهوری ترکیه برگزار شد، بر ادامه گفت‌وگوها میان دو کشور در سطوح مختلف تاکید کرد.

رئیس جمهور روسیه با تاکید بر همکاری چند بعدی تهران و مسکو، اعلام کرد که دو کشور به همکاری خود برای حل و فصل موضوعات مهمی همچون بحران سوریه ادامه خواهند داد.

وی با بیان اینکه از دیدار با روحانی در آنکارا خرسند است، گفت: این دیدار فرصت گسترش روابط دوجانبه را برای ما فراهم می‌کند. در مورد گسترش روابط دوجانبه و حل و فصل موضوعات منطقه ای و جهانی گفت‌وگو خواهیم کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز پیش از آغاز دیدار خود با پوتین، اعلام کرد که تهران و مسکو در مورد مسائل منطقه ای دارای دیدگاه های مشابهی هستند.

وی با یادآوری این موضوع که طی چهار سال گذشته 12 بار با پوتین دیدار کرده است، گفت: این موضوع نیز نشان دهنده دیدگاه مشترک و نزدیک دو کشور درباره مسائل دوجانبه و منطقه ای است.

روحانی اضافه کرد: امروز نیز از شرکت در دومین نشست سران سه کشور خرسند هستم. بازگشت امنیت و ثبات به سوریه، بازگشت پناهجویان به این کشور و مشخص شدن آینده سوریه توسط مردم این کشور سه هدف مهم ما را تشکیل می‌دهند.

نشست سران سه کشور ترکیه، ایران و روسیه با محوریت بحران سوریه تا دقایقی دیگر در آنکارا برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها