فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

تاجزاده: مخارج ایران در سوریه غیرضروری است

رادیو امید | 15:58 - 24.05.2018

 

سید مصطفی تاجزاده معاون اسبق وزارت کشور ایران در واکنش به تلویزیون رسمی این کشور که به نقل از وزیر خارجه آمریکا تیتر زده «روحانی و ظریف مسئول درد و رنج اقتصادی ملت ایران هستند» در توئیتر خود نوشت: مشغول الذمه‌اید اگر فکر کنید حتی یک ذره از مشکلات اقتصادی مردم به مخارج سنگین و غیرضرورى حاکمیت در سوریه و کلا خارج از ایران برمی‌گردد.

گفتنی است تاجزاده که از محبوبیت زیادی بین اصلاح‌طلبان ایران برخوردار است در فوریه 2017 نیز در گفتگو با وبسایت “زیتون” درباره اعزام نیرو از این کشور به سوریه اظهار داشت:

“زیان‌های این راهبرد از سودهای آن به‌مراتب بیشتر بوده است. نقد من این است که ما در سوریه دخالت پرضایعه و کم‌فایده داشته‌ایم. حال آنکه می‌توانستیم با کمترین هزینه‌ها بیشترین سود را به دست آوریم و از این معرکه براساس بازی برد-برد سربلند خارج شویم.

هیچ کشوری به اندازه ایران در سوریه تلفات نداده است. نظامیان آمریکا و روسیه و ‌ترکیه و اروپا و عربستان تقریبا هیچ آسیبی ندیده‌اند. ما متهم به کشتار مردم سوریه و دنبال‌کردن گرایش فرقه‌ای شده‌ایم، اعتبارمان لطمه دیده است و روزبه‌روز در باتلاق سوریه بیشتر فرو می‌رویم”.

کلید واژه ها