فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

بی خبری از وضعیت بیش از 200 درویش بازداشت شده

رادیو امید | 11:21 - 20.02.2018

از وضعیت بیش از ۲۰۰ درویش گنابادی که طی شب گذشته و صبح امروز در منطقه پاسداران و بخصوص خیابان‌ گلستان هفتم و اطراف آن توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بازداشت شدند، اطلاعی دقیقی در دست نیست.

نیمه های شب گذشته نیروهای بسیج و انصار حزب الله با پشتیبانی ماشین‌های ضد شورش و با توسل به پرتاب گاز اشک آور و گازفلفل اقدام به ضرب و شتم دراویش گنابادی متحصن در خیابان گلستان هفتم نمودند که طی این درگیری بیش از ۲۰۰ درویش گنابادی بصورت وحشیانه ای بازداشت و به مکان‌های نامعلومی منتقل شدند.

طبق اطلاعات بدست آمده تعدادی از دراویش زن را به مرکز امنیتی خیابان وزرا و پس از آن به زندان اوین منتقل کرده اند و از سرنوشت تعداد زیادی از دراویش مرد اطلاعی در دست نیست.

بنا به گزارش شاهدان عینی، اکثریت این دراویش با شکستگی‌های متعدد در نواحی سر،‌ دست و پا و همچنین خونریزی و با همان وضعیت ناگوار به مکان‌های ذکر شده منتقل شده اند.

لازم به یادآوری است که، تجمع تعدادی از دراویش گنابادی در شمال تهران در اعتراض به بازداشت یکی از اعضای این گروه به نام “نعمت الله ریاحی”، به درگیری با پلیس و خشونت کشیده شد.

 همچنین حدود دو هفته پیش هم دراویش در مقابل خانه نورعلی تابنده، رهبر دراویش گنابادی در خیابان گلستان هفتم در پاسداران تجمع کرده بودند که آن هم به خشونت کشیده شد.

دراویش می‌گفتند که از حضور پرشمار نیروهای امنیتی و لباس شخصی در اطراف خانه آقای تابنده نگران شده‌اند.

کلید واژه ها