فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

بیانیه مطبوعاتی نیکی هیلی در مورد ایران

رادیو امید | 11:10 - 17.02.2018

 بیانیه مطبوعاتی نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده ی آمریکا در سازمان ملل درمورد صدور گزارش سازمان ملل متحد درباره شناسایی موارد نقض از سوی ایران:

“سازمان ملل متحد به طور عمومی گزارش نهایی هیات متخصصان سازمان ملل در مورد یمن را صادر کرد. این گزارش در میان یافته های خود مشخص می کند که سلاح و موشک بالستیک ایرانی پس از آنکه تحریم آن سلاحها در سال ۲۰۱۵ مقرر شده بود، به یمن وارد شدند، و اینکه ایران اقدامات لازم را برای جلوگیری از رسیدن آن سلاحها به افراد و موسسات تحریم شده، اتخاذ نکرده است. این یافته ها هیات را به این نتیجه رساند که ایران در مغایرت با قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار دارد. گزارش سازمان ملل متحد تایید کننده نگرانی فزاینده ایالات متحده در مورد رفتار بی ثبات کننده ایران و نقض هنجارهای بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل توسط ایران است.
“این گزارش برجسته کننده آن چیزی است که ما ماههاست می گوییم: ایران در نقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل، به طور غیر قانونی سلاح به یمن منتقل کرده است. ایالات متحده به اعلام اقدامات خطرناک ایران ادامه می دهد، اما دنیا نمی تواند اجازه دهد تا این موارد آشکار نقض بی پاسخ بمانند. ایران باید بداند که عواقبی برای سرپیچی از جامعه جهانی وجود دارد. زمان آن است که شورای امنیت اقدام کند.”

کلید واژه ها