فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

برگزاری مراسم نهمین سالگرد آسمانی شدن، محمد کامرانی بر سر مزارش

رادیو امید | 10:40 - 21.07.2018

مراسم نهمین سالگرد آسمانی شدن شهید بازداشتگاه کهریزک “محمد کامرانی” که در تیر ماه سال ۱۳۸۸ به دست عوامل سرکوبگر رژیم جمهوری اسلامی بازداشت و طی روزهای متمادی در زیر شکنجه و بدون نوشیدن جرعه ای آب، در بازداشتگاه کهریزک جان خود را از دست داد، با حضور جمعی از خانواده های شهدا نظیر شهناز اکملی مادر شهید مصطفی کریم بیگی، آقای رمضانی پدر شهید بهنود رمضانی، جوادیفر پدر شهید امیر جوادیفر، حوریه فرج زاده خواهر شهرام فرج زاده برگزار شد.

در این مراسم عده ای از فعالان سیاسی و زندانیان سیاسی سابق نظیر فرهاد سلمانپور ظهیر، ژیلا مکوندی و محمد کریمی و عده کثیری از دیگر فعالان مدنی نیز حضور داشتند.

 پس از پایان این مراسم، جمع کثیری از شرکت کننده گان برای ادای احترام به مزار دیگر شهدای شکنجه شده در بازداشتگاه کهریزک، امیر جوادیفر و محسن روح الامین نیز حضود یافتند.

 یادآور میگردد عده زیادی از بازداشت شدگان در سال ۸۸ با دستور دادستان وقت تهران سعید مرتضوی و دادیار وقت امنیت “حداد” به بازداشتگاهی کاملا غیر استاندارد و به دور از کلیه امکانات اولیه حیاتی نظیر آب و بهداشت و درمان، انتقال داده شدند و شبها و روزهای متمادی بدون آنکه جرعه ای آب بنوشند، در زیر شکنجه های وحشیانه بازجوها، جان خود را از دست دادند. پس از رخ دادن آن جنایات ضد بشری، و کشته شدن فرزندان ایران  بدست جنایتکاران حکومتی، رژیم جمهوری اسلامی برای بازگرداندن آبروی از دست رفته خود، در حرکتی نمادین، سعید مرتضوی قاتل و عامل اصلی جنایات رخ داده را به تحمل دو سال حبس محکوم نمود.

کلید واژه ها