فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

برای ۸ تن از بازداشت شدگان اعتراضات دیماه در تنکابن حکم صادر شد

رادیو امید | 11:33 - 02.05.2018

شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو تنکابن به ریاست قاضی ابراهیمی، حکم هشت تن از شهروندان بازداشت شده در اعتراضات سراسری دی ماه در این شهر را به صورت گروهی صادر کرد. بر اساس احکام صادر شده، ۲ تن از این افراد هر یک به ۶ ماه حبس تعزیری و ۴ تن نیز هر یک به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. ۲ تن دیگر نیز تبرئه شدند. پیش از نیز سه تن دیگر که در رابطه با همین پرونده بازداشت شده بودند هر کدام به ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شده بودند.

اتهام تمامی این افراد “اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی” عنوان شده است.

دادگاه درباره اتهام تمامی افراد به گزارش مراجع انتظامی، تصاویر و بازبینی فیلم تجمعات اعتراضی در شهر تنکابن استناد کرده است.

اسامی این افراد “سلیم صادقی، صادق مهدی رودی، فاطمه دینار سرایی، مهین تاج احمدپور، کمال داوودی، مصطفی جانی پور، امیرحسین سهامی” و رحیم علی محمود سلطانی”  احراز شده است.

پیش‌تر ۴ تن از بازداشت شدگان با تودیع وثیقه و یک تن نیز با قرار کفالت تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده‌اند. ۳ تن دیگر از این شهروندان به دلیل عجز از تودیع وثیقه همچنان در بازداشت به سر می‌بردند.

جلسه رسیدگی به اتهامات این افراد که همراه با هفت تن (جمعا ۱۵ نفر) دیگر در خصوص یک پرونده بازداشت شده بودند، در تاریخ ۱۴ اسفندماه سال گذشته به صورت گروهی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری شهرستان تنکابن برگزار شده بود.

 

کلید واژه ها