فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

برای یک سارق در اورمیه، حکم قطع چهار انگشت دست راست صادر شد

رادیو امید | 13:53 - 11.10.2018

شعبه یکم دادگاه کیفری ارومیه ویژه اطفال و نوجوانان یک زندانی محبوس در زندان مرکزی ارومیه را به اتهام “سرقت” به قطع دست محکوم کرد.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کسری کرمی زندانی محبوس در زندان مرکزی ارومیه توسط شعبه یکم دادگاه کیفری ارومیه ویژه نوجوانان به اتهام “ارتکاب ۱۹ مورد سرقت” به قطع دست محکوم شد.

کسری کرمی فرزند یدالله متولد ۱۳۵۹، در تاریخ ۲۰ مهرماه ۱۳۹۴ بازداشت و ۲۴ مهرماه ۱۳۹۴، در شعبه یکم دادگاه کیفری ارومیه ویژه نوجوانان به قطع چهار انگشت دست راست بشرطی که انگشت شست و کف دست باقی بماند محکوم شد.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “پس از ارسال حکم قطع دست به دیوانعالی کشور به دلیل عدم وجود درخواست شاکی شخصی برای قطع دست حکم نقض می شود و نهایتا با نظر دیوان عالی کشور دوباره در مردادماه سال جاری در همان شعبه توسط قاضی حمزه علی مخمدی و علیرضا آقازاده و سلمان نجفی، و با درخواست ۱۱ تن از شکات برای قطع دست مجددا حکم اولی صادر و به دیوانعالی ارسال می شود دیوانعالی کشور این بار حکم را تایید کرده است و در مهرماه امسال به زندانی اطلاع داده شده که احتمالا تا آخر ماه مهر یعنی دوازده روز دیگر حکم اجرا شود”.

لازم به ذکر است که، وضعیت اقتصادی بد و بیکاری باعث شده است که، تعدادی از انسانهایی که روزی خود را با کار کردن به دست می آوردند، با از دست دادن کار خود به کارهای خلاف مثل سرقت و یا فروش اعضای بدن خود روی بیاورند. سران فاسد و دزد ایران بجای حل مشکلات و برنامه ریزی برای وضعیت اقتصادی، قوانین قرون وسطایی را برای مجرمان صادر می کنند، در حالی که دزدیهای و اختلاسهای خودشان با مدارک  بر همگان آشکار گشته است، بجای رسیدگی به پرونده های خودشان با این احکام باعث رعب و وحشت در میان مردم می شوند.

کلید واژه ها