فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

بخشی از سخنان مشاور امنیت مالی کاخ سفید، درمورد ایران و روسیه

رادیو امید | 13:21 - 17.03.2018

بخشی از سخنان هربرت مک‌مستر ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در موزه هولوکاست در واشنگتن دی سی،دو روز پیش:

“تمام ملت های متمدن باید ایران و روسیه را بخاطر نقششان در کمک به قساوت ها و ادامه دار کردن رنج انسانها در سوریه مسوول نگاه دارند. 

ایران در سراسر منطقه بزرگ خاورمیانه مشغول گسترش سلاح های خطرناک، دامن زدن به خشونت های فرقه ای، و حمایت از شبه نظامیان و تروریست های نیابتی مانند حزب الله است. 
این رژیم با افتخار فریاد “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسراییل” سر می دهد. علاوه بر این، با انکار هولوکاست به وجدان همه انسانها توهین می کند.
در سوریه، اقدامات ایران بطور مستقیم در تلاشها برای خشونت زدایی، شکست داعش و حمایت از غیرنظامیان بی گناه اختلال ایجاد کرده است.
ایران از سال ۲۰۱۲، بیش از ۱۶ میلیارد دلار در اختیار رژیم اسد و سایر عوامل نیابتی در سوریه، عراق، و یمن قرار داده است.
رژیم ایران همچنین از طریق پروازهای غیرقانونی، از جمله با خطوط هوایی غیرنظامی ایرانی، شبه نظامیان شیعه خارجی و تسلیحات را از ایران به سوریه منتقل می کند.
هدف ایران ایجاد یک پایگاه نظامی دائمی در سوریه است، که اسراییل را تهدید می کند، منافع ایالات متحده را تضعیف می کند، و نیروهای نیابتی و تروریستی را که ایران از طریق آنها کشورهای عربی را تضعیف کرده و به خشونت دامن می زند، تقویت خواهد کرد.
ما نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد. تمام کشورهای مسئول باید برای مقابله با فعالیتهای بی ثبات کننده ایران در سوریه و سراسر منطقه اقدام کنند. بعنوان مثال، ایالات متحده اقداماتی در حوزه قانونگذاری و اجرای قانون علیه گروه نیابتی ایران، حزب الله، انجام داده است و ما همچنان از همه کشورها می خواهیم که همین کار را بکنند.
هرکسی که به رنج سوری ها، اسراییلی ها، لبنانی ها، یمنی ها، و همه مردم منطقه اهمیت می دهد، باید معاملات با شرکت های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را متوقف کند. ایران از ارتباطش با این شرکت ها برای تامین مالی و ایجاد خشونت، تروریسم و خونریزی استفاده می کند.
متاسفانه، ایران تنها حامی اسد نیست. روسیه نیز شریک جنایات اسد است. اگر ایران و روسیه از کمک به جنایات رژیم اسد دست برندارند و به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل عمل نکنند، همه کشورها باید بسیار شدیدتر از صرفا بیانیه های قوی صادر کردن، واکنش نشان دهند.”

کلید واژه ها