فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

بحران تخم مرغ آلوده در اروپا

رادیو امید | 10:44 - 10.08.2017

در ادامه بحران تخم مرغ‌های آلوده به نوعی آفت کش در اروپا، فرانسه اعلام کرد تمامی تولیدات مربوط به تخم مرغ کنترل خواهد شد.

در پی ادامه بحران تخم‌مرغ‌های آلوده به نوعی آفت‌کش در اروپا، استفان تراورت، وزیر کشاورزی فرانسه در یک نشست مطبوعاتی از تصمیم این وزارتخانه برای کنترل تمامی تولیدات مربوط به تخم مرغ خبر داد.

تراورت در این نشست همچنین با انتقاد از تاخیر در اطلاع‌رسانی در رابطه با این رسوایی از سوی کشورهای بلژیک و هلند گفت: “امیدواریم ارتباطات با مقامات این کشورها، شکل سریع و کاربردی به خود بگیرد”.

وزیر کشاورزی فرانسه در ادامه با اشاره به جریان داشتن دو پرونده در خصوص این بحران در این کشور افزود: “بحران تخم مرغ های آلوده تنها شامل مراکز تولیدی نمی‌شود”.

گفته می‌شود مقامات بلژیک از نوامبر گذشته از وجود این آفت کش در تخم مرغ‌های تولیدی باخبر بوده اما از درز این مساله خودداری کرده است.

به دنبال تشخیص استفاده بیش از حد مجاز آفت کش فیپرونیل در آلمان و هلند، بحران فروش تخم مرغ 7 کشور اروپایی را تحت تاثیر قرار داد.

گفتنی است آفت کش فیپرونیل به طور کلی برای از بین بردن کنه و کک در صنایع مرغداری کاربرد دارد. اما اتحادیه اروپا استفاده از این آفت کش را در محصولات غذایی مربوط به انسان ممنوع کرده است.

کلید واژه ها