فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

با پول مردم ایران، در سوریه حوزه علمیه و دانشگاه تاسیس می شود.

رادیو امید | 10:23 - 05.03.2018

 ایران می‌گوید به زودی یک حوزه علمیه در سوریه تاسیس خواهد کرد. خبر تاسیس این مدرسه اسلامی در حالی است که پیش از این مقامات ایرانی از تاسیس چند شعبه دانشگاه آزاد اسلامی در دمشق خبر داده بودند.

کمال خرازی رییس شورای راهبردی روابط خارجی، چهارشنبه گذشته در دیدار با محمد عبد الستار، وزیر امور دینی سوریه با اعلام این خبر، از لزوم گفت‌وگو و برگزاری نشست‌ها بین فرقه‌های مختلف اسلامی سخن گفته است.

وزیر امور دینی سوریه نیز در این دیدار با تقدیر از حمایت های ایران از حکومت سوریه، تاسیس این مدرسه اسلامی را در راستای بهبود روابط درون دینی و بین فرقه های اسلامی دانست.

پیش از این علی اکبر ولایتی، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ایران نیز از قصد این دانشگاه برای تاسیس چند شعبه در دمشق پایتخت سوریه، لبنان و عراق خبر داده بود.

لازم به یادآوری است که، جدای از فعالیت های نظامی با ساختن پایگاه های نظامی دائمی در سوریه، ایران به دنبال افزایش قدرت و نفوذ عقیدتی  در سوریه نیز می باشد؛ و تاسیس دانشگاه و مدرسه اسلامی از سوی این کشور در سوریه نیز در همین راستا است.

ایران از پشتیبانان اصلی حکومت اسد است و تاکنون چندین تن از فرماندهان بلند پایه سپاه پاسداران ایران در سوریه و در جریان جنگ داخلی این کشور کشته شده‌اند.

کلید واژه ها