فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

بازگشت هزاران پناهجوی ناامید از یونان به کشورهای خود

رادیو امید | 11:29 - 08.08.2017

از آغاز سال جاری تا اکنون، هزاران مهاجر از یونان به کشورهای شان بازگشته اند. آنان به دلیل نبود روزنه امید برای زندگی در کشورهای اروپایی این تصمیم را گرفته اند. پناهجویان افغان نیز شامل این بازگشت کنندگان می باشند.

پلیس یونان روز (دو شنبه) از بازگشت هزاران مهاجر و پناهجو به کشورهای شان خبر داده است. بنا به گفته پلیس یونان رقم این بازگشت کنندگان از آغاز سال جاری تا اکنون به ۱۱ هزارو ۸۳ تن می رسد. سازمان بین المللی مهاجرت (آی. او. ام) روند بازگشت این افراد به کشورهای شان را تسهیل کرده است.

بیشترین مهاجرین و پناهجویان بازگشت کننده را شهروندان افغانستان، پاکستان، البانیا، بنگلادیش و کشورهای شمال افریقا تشکیل می دهند.

پلیس یونان در گفتگو با خبرگزاری آلمان دلیل بازگشت آنان را چنین خلاصه کرده است: «کسانی هستند که در یونان حق پناهندگی بدست نیاورده اند. آنان می بینند که هیچ شانسی برای زندگی کردن در کشورهای اروپایی باقی نمانده است».

سازمان بین المللی مهاجرت برگشت مهاجرین را تحت حمایت ادارات امنیتی فراهم می کند. پیش از این که بازگشت کنندگان سوار هواپیما کنند ، ۵۰۰ تا۱۵۰۰ یورو پولی را به عنوان کمک برای آغاز زندگی در مجدد در کشورهای شان بدست می آورند.

کلید واژه ها