فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

بازداشت 65 نفر در مهمانی تولد در مشهد

رادیو امید | 11:29 - 08.02.2018

 ٢٧ مرد و ٣٨ زن که اکثرا رابطه زن و شوهری داشتند در یک مهمانی تولد در شهر مشهد بازداشت شدند. ضابطان قضایی مدعی هستند در این مأموریت “سه دبه بیست‌لیتری مشروبات الکلی” از یکی از اتاق‌های این خانه مسکونی کشف کردند. ورود به حریم خصوصی شهروندان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

متهم پرونده ابتدا حاضر به همکاری با مأموران نبود اما تیم بررسی‌کننده طی هماهنگی تلفنی با مقام قضایی، دستور ورود به منزل را اخذ کرد و به محل وارد شد.

با حضور تیم بررسی‌کننده پرونده در خانه متهم، مشاهده شد که “ده‌ها زن و مرد در سنین مختلف” در محل حضور دارند. با اعلام این گزارش به مقام قضایی، ٢٧ آقا و ٣٨ خانم دستگیر شدند. علاوه‌ بر این، ضابطان قضایی در این مأموریت “سه دبه بیست‌لیتری حاوی ۴٠ لیتر مشروبات الکلی و چند شیشه مشروبات خارجی” از یکی از اتاق‌های این خانه مسکونی کشف کردند.

متهم اصلی پرونده که مردی شصت‌ساله است نیز در مواجهه با بازپرس شعبه ٢٠۶ دادسرای ناحیه ٢ مشهد با حالتی معترضانه گفت:‌ آقای قاضی! مگر شادی جرم است که ما را گرفته‌اند‌؟! ما در حال برگزاری جشن تولد برای دوستمان بودیم که مأموران دستگیرمان کردند. این مرد سال‌خورده که خود را بی‌گناه می دانست گفت: چند ماه پیش، یک گروه تلگرامی تحت عنوان شعر و ادبیات راه‌اندازی و دوستانم را در آن عضو کردم. این اولین باری نبود که اعضای گروه دور هم جمع می‌شدیم و مهمانی می‌گرفتیم.

ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

منبع: هرانا

کلید واژه ها